Trwa ładowanie...
19-02-2007 12:41

Na własny rachunek

Wiele osób myśli o tym, aby kiedyś zacząć pracować „na swoim”. Czy w obecnej sytuacji jest to realne? Czy prowadzenie własnego interesu jest w Polsce aż tak najeżone trudnościami?

Share
Na własny rachunek
d3tkmol

Każdego roku w Polsce bez śladu znika ponad 100 tysięcy firm. Przedsiębiorcy zwijają interesy zniechęceni wysokimi kosztami prowadzenia biznesu albo skomplikowanymi i ciągnącymi się w nieskończoność procedurami urzędowymi. Niektórych z nich wykańcza ciągle rosnący w siłę aparat biurokratyczny, w którym każdy przedsiębiorca traktowany jest z podejrzliwością, a szary urzędnik zza biurka jeśli tylko zechce, może doprowadzić do upadku dowolną firmę. Na każdą, nawet najdrobniejszą inicjatywę, potrzebne są zezwolenia i koncesje.

Aby dzisiaj zarejestrować nową firmę, należy odwiedzić cztery urzędy i poświęcić na całą procedurę miesiąc czasu. To dwa razy dłużej niż średnia europejska. Jeżeli już przebrniemy przez ten bolesny proces, to stanie przed nami problem wysokich podatków i horrendalnie wysokich kosztów pracy.

Wiele osób myśli o tym, aby kiedyś zacząć pracować „na swoim”. Czy w obecnej sytuacji jest to realne? Może obraz, który rysujemy, jest zbyt pesymistyczny i pomimo drobnych przeszkód, prowadzenie własnego interesu nie jest w Polsce aż tak najeżone trudnościami? Chcemy poznać Wasze zdanie!

d3tkmol
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3tkmol
d3tkmol