Trwa ładowanie...
dco5jzt

Nadrenia Północna-Westfalia otworzyła w Warszawie pierwsze przedstawicielstwo

Warszawa, 28.04.2016 (ISBnews) -Nadrenia Północna-Westfalia - wytwórca 1/5 PKB Niemiec, land zamieszkiwany przez 17,6 mln mieszkańców - otworzyła w Polsce swoje przedstawicielstwo, które jest pierwszym w UE i zaprasza polskie firmy do inwestowania. Przedstawicielem landu jest NRW.INVEST GmbH, jako centralna instytucja wspierającą inwestycje w Nadrenii Północnej Westfalii.

Share
dco5jzt

Jedynym właścicielem spółki jest rząd landu Nadrenii Północnej-Westfalii, reprezentowany przez Ministerstwo Gospodarki, Energii, Przemysłu, Małych i Średnich Przedsiębiorstw i Rzemiosła

"Otwarcie biura NRW.INVEST w Warszawie to czytelny sygnał, że nasz zachodni sąsiad dostrzega i docenia rosnący potencjał polskich przedsiębiorstw, które dojrzały do ekspansji zagranicznej. Polska dyplomacja ekonomiczna będzie tę ekspansję wspierać" - powiedziała wiceminister spraw zagranicznych Katarzyna Kacperczyk podczas uroczystości otwarcia przedstawicielstwa NRW.Invest w Polsce.

"Naszym celem jest zapewnienie optymalnych usług dla polskich inwestorów. Chodzi nam o zintensyfikowanie współpracy bezpośredniej z polską gospodarką, nawiązywanie relacji z potencjalnymi inwestorami, organizacjami i instytucjami; polskimi izbami, zrzeszeniami. Będziemy koncentrować się na współpracy i pomocy dla firm sektora MŚP, które chcą inwestować w Nadrenii Północnej Westfalii. Nasze cele to: przekazywanie informacji, analiza inwestycji, wyszukiwanie nieruchomości pod inwestycje, pomoc w pokonywaniu przeszkód biurokratycznych, doradztwo, wsparcie kontaktów naukowych" - powiedziała prezes NRW.INVEST GmbH Petra Wassner.

Kierownictwo warszawskiego oddziału objęła Katarzyna Sokołowska, ostatnio dyrektor Instytutu Polskiego w Düsseldorfie.

dco5jzt

"Chcemy rozwijać już dobre, istniejące kontakty z działającymi polskimi firmami w Nadrenii Północnej Westfalii również w przyszłości. Chodzi nam o innowacyjne przedsiębiorstwa, chcemy wspierać również współpracę naukową i tworzyć wspólne projekty" - powiedział Günther Horzetzky, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Energii, Przemysłu, Przedsiębiorczości i Rzemiosła Nadrenii Północnej-Westfalii.

Dziś na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii działa ponad 300 przedsiębiorstw z polskim kapitałem, m.in. znane firmy, takie jak Inglot, Amica International, Forte Möbel, Meyra i Sanplast, które łącznie zatrudniają ponad 3 tys. pracowników. Nadrenia Północna-Westfalia należy do najważniejszych lokalizacji biznesowych dla polskich inwestorów w Niemczech, podano w komunikacie.

Niemcy to największy partner handlowy Polski, zajmując w polskich obrotach handlowych ok. 25%. Nadwyżkę handlową Polska posiada jedynie z Niemcami, zaś wymiana handlowa wciąż rośnie - w 2015 r. zanotowano 10-proc. wzrost.

(ISBnews)

dco5jzt

Podziel się opinią

Share
dco5jzt
dco5jzt