Trwa ładowanie...
d4jpyqk

Nadzór zniesie bariery dla fuzji OFE

Zapowiada się radykalna zmiana na rynku otwartych funduszy emerytalnych: branża dostanie wreszcie długo oczekiwaną zgodę nadzoru finansowego na konsolidację. Przez ostanich kilka lat nie była ona możliwa - czytamy w "The Wall Street Journal" dodatku do "Dziennika".

Share
d4jpyqk

Zwrot w polityce KNF wobec połączeń na rynku OFE nastapi lada chwila. Tuż po objęciu urżedu premier przez Donalda Tuska na jego biurko trafi wniosek szefa KNF o odwołanie ze stanowiska zastępcy przewodniczącego nadzoru Iwony Dudy. Nadzoruje ona rynek OFE i jest uważana za głównego hamulcowego fuzji.

Po dymisji Iwony Dudy do kosza prawdopodobnie trafi przygotowany przez pion emerytalny raport o konkurencji na rynku OFE. To jedno z ognisk konflitu we władzach KNF.

Jarosław H. Kozłowski, doradca Kluzy, opowiada się za zwiększeniem konkurencyjności OFE przez ich konsolidację. Zdaniem Kozłowskiego fundusze emerytalne nie rywalizują między sobą ani wynikami inwestycyjnymi, ani opłatami. Powód? Brak perspektyw przebicia się do czołówki, której bronią giganci.

Z tego powodu część firm, które zdecydowały się wejść w biznes emerytalny chce teraz z niego zrezygnować.

Więcej na ten temat w "The Wall Street Journal" dodatku do "Dziennika".

d4jpyqk

Podziel się opinią

Share
d4jpyqk
d4jpyqk