Trwa ładowanie...
d31i2x1

Nagrody w ministerstwach. 6 mln zł w 6 miesięcy

Do końca czerwca ministerstwa wypłaciły swoim pracownikom prawie 6,5 mln zł nagród. Ponad połowa to bonusy wypłacone w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Szefowie resortów dodatkowych pieniędzy jednak nie dostali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Czaputowicz był najbardziej hojny dla podlegających mu urzędników
Minister Czaputowicz był najbardziej hojny dla podlegających mu urzędników (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d31i2x1

O nagrodach w poszczególnych ministerstwach pisze poniedziałkowy "Super Express".

Czytamy w nim, że zdecydowanie najbardziej hojny był Jacek Czaputowicz. Szef polskiej dyplomacji swoim podwładnym wypłacił od stycznia do czerwca aż 3,2 mln zł.

- Nagrody przyznawane są za szczególne osiągnięcia w pracy, na przykład wybitne rezultaty, ukończenie trudnych projektów czy terminowe wykonywania zadań w trudnych warunkach i pod presją czasu - tłumaczą na łamach "SE" urzędnicy z MSZ.

d31i2x1

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Więcej niż milion złotych przeznaczyło na nagrody jeszcze tylko Ministerstwo Rolnictwa. Tam bonusy kosztowały w sumie 1,5 mln zł.

Pozostałe resorty, które odpowiedziały na pytania dziennika nie przekroczyły miliona złotych. 970 tys. zł wypłaciło Ministerstwo Rolnictwa, a 540 - cyfryzacji.

d31i2x1

Z kolei w resortach nauki, sprawiedliwości, zdrowia, gospodarki morskiej i przedsiębiorczości nagrody nie przekroczyły 100 tys. zł.

Najbardziej oszczędny był ten ostatni. Tam pracownicy otrzymali w pierwszym półroczu w sumie 10 tys. zł nagród.

Jak rozkłada się średni dodatek do pensji? Zazwyczaj od 2,3 do 2,7 tys. zł. Najlepiej pod tym względem jest w resorcie obrony. Tam nagrody są zazwyczaj najwyższe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31i2x1

Podziel się opinią

Share
d31i2x1
d31i2x1