Trwa ładowanie...

Nagrody w rządzie coraz wyższe: W trzy lata aż 330 milionów!

Rządzący tną wydatki niemal na wszystko, ale są też takie, które regularnie rosną. To nagrody dla władzy. W 2010 r. na premie dla urzędników w ministerstwach poszło 105,6 mln zł, rok później - 108,6 mln zł, a w całym 2012 roku już 115,2 mln zł

Nagrody w rządzie coraz wyższe: W trzy lata aż 330 milionów!Źródło: newspix.pl, fot: Damian Burzykowski
d3efdhr

Najnowsze dane z raportu Służby Cywilnej nie pozostawiają złudzeń. Rząd z roku na rok wydaje coraz więcej na... nagrody dla ministerialnych urzędników. Premie idą w setki milionów złotych. I to mimo kryzysu, którym nieustanie rząd tłumaczy brak wzrostu innych wydatków.

- Nie możemy sobie dawać nagród, gdy nie możemy dać ludziom podwyżek - grzmiał premier Donald Tusk (56 l.) na początku tego roku, gdy krytykował wysokie nagrody dla wicemarszałków w Sejmie. Jednak jak zwykle skończyło się na zapowiedziach.

- Jeśli wszystkim każe się oszczędzać, a jednocześnie wypłaca się takie nagrody, to jest to po prostu nie fair. Tym bardziej, że teraz wynagrodzenia urzędników są często wyższe niż w innych sektorach gospodarki - mówi Faktowi ekonomista Marek Zuber (41 l.).

d3efdhr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3efdhr