Trwa ładowanie...

Najtańsze tankowanie w Polsce. Olej napędowy już poniżej 4 zł

Po 3,99 zł za litr oleju napędowego życzy sobie stacja Pegas w Pruszkowie. To najniższy poziom od stycznia. Wtedy także pojawiały się stacje, na których cena spadała poniżej 4 zł.

Najtańsze tankowanie w Polsce. Olej napędowy już poniżej 4 złŹródło: WP.PL, fot: Sebastian Ogórek, WP
d29pr5t
d29pr5t

3,99 zł za litr oleju napędowego życzy sobie stacja Pegas w Pruszkowie. To najniższy poziom od stycznia. Wtedy także na niektórych stacjach cena tego paliwa spadała poniżej 4 zł.

W Pruszkowie od kilku dni można zatankować olej napędowy za 3,99 zł. Nie jest to więc promocja. Stacja po prostu na tyle ustaliła cenę.

Jednocześnie Pruszków to niejedyne miejsce w Polsce, gdzie można zatankować za mniej niż 4 zł. Według serwisu cenapaliw.pl, Grupa Pegas sprzedaje diesla w cenie 3,99 zł także na swoich stacjach m.in. w Dębicy, Poznaniu czy Kwidzynie. Chcieliśmy spytać firmę, z czego wynika tak niska cena, ale ta odmówiła komentarza.

W hurcie w piątek Orlen sprzedawał olej napędowy za 3386 zł za 1000 litrów. Po doliczeniu podatku VAT cena sięga więc 4,16 zł za litr. Każdy dystrybutor ma jednak indywidualnie negocjowane rabaty. To najprawdopodobniej dzięki temu Grupa Pegas może tak tanio sprzedawać paliwo.

d29pr5t

Według analityków e-petrol średnia cena w Polsce to obecnie 4,48 zł za litr oleju napędowego oraz 4,89 zł za benzynę Pb95. Eksperci zwracają jednak uwagę, że jest jeszcze szansa na obniżki.
- Analizy e-petrol.pl już od kilku tygodni wyraźnie mówią o możliwościach spadków cen w sprzedaży detalicznej, a te - choć przychodzą - to ich skala jest niezadowalająco mała. W tym roku druga połowa sierpnia przywitała kierowców kilkugroszową przeceną, ale analizując spadki w cenach hurtowych, można było się spodziewać większych obniżek. - piszą w tygodniowym komentarzu Gabriela Kozan i Jakub Bogucki.

Jak tłumaczą, może to oznaczać, że właściciele stacji paliw zatrzymali dla siebie część różnicy.

- Przeciętne marże w sprzedaży detalicznej w dobiegającym końca tygodniu wyniosły ok. 22-21 groszy na litrze (Pb-ON) - dodają.

d29pr5t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29pr5t