Trwa ładowanie...

Najwięcej na prezenty wydadzą w tym roku Brytyjczycy, Polacy na 9. miejscu

Mieszkaniec Wielkiej Brytanii wyda w tym roku na świąteczne upominki średnio 446 USD - wynika z badania przeprowadzonego przez bank ING.

Najwięcej na prezenty wydadzą w tym roku Brytyjczycy, Polacy na 9. miejscuŹródło: WP.PL, fot: mediapiste/pixabay.com
d3as0sx
d3as0sx

W badaniu holenderskiego banku wzięło udział 13 tys. osób z dwunastu krajów europejskich, USA i Australii. Wynika z niego, że w tym roku to Brytyjczycy będą najhojniejszą nacją, jeśli chodzi o zakup świątecznych podarków dla rodziny i przyjaciół. Statystyczny mieszkaniec Wielkiej Brytanii wyda w tym roku na upominki średnio 446 USD - o 64 dolary więcej niż mieszkaniec Stanów Zjednoczonych (2. miejsce w rankingu).
Na trzecim miejscu w zestawieniu ING plasują się mieszkańcy Luksemburga, którzy planują wydać na bożonarodzeniowe prezenty średnio 319 USD. Czwarte miejsce zajęli ex aequo Austriacy i Francuzi, których budżet na świąteczne podarunki wynosi w tym roku 265 USD. Piąta lokata należy do czterech nacji: Australijczyków, Niemców, Włochów i Hiszpanów. Wszyscy oni planują wydać na prezenty średnio 212 USD.

Szóstą pozycję w rankingu zajęli Czesi (191 USD), siódmą Belgowie (159 USD), ósmą Rumuni (117 USD), dziewiątą Polacy (74 USD), a dziesiątą - Holendrzy (42 USD).

Jeśli chodzi o udział, jaki wydatki na prezenty stanowią w miesięcznej płacy przedstawicieli poszczególnych nacji, to najhojniejsi są Rumuni. Kwota 117 USD, jaką przeznaczają oni w tym roku na podarki dla bliskich, to aż 32 proc. ich miesięcznych zarobków netto.

Brytyjczycy i Amerykanie wydadzą na upominki 15 proc. swojej miesięcznej pensji netto.

Z kolei w przypadku Polaków odsetek ten wynosi 11 proc. Najmniej, bo zaledwie 1 proc. swojej miesięcznej pensji po potrąceniach, przeznaczą na prezenty mieszkańcy Holandii.

d3as0sx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3as0sx