Trwa ładowanie...

Największym zainteresowaniem PPP cieszą się projekty sportowe

Największym zainteresowaniem w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego cieszą się projekty z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, transportu, ochrony zdrowia i rewitalizacji - poinformowała prezes Centrum PPP Irena Herbst.

Największym zainteresowaniem PPP cieszą się projekty sportoweŹródło: Jupiterimages
d28uoyr
d28uoyr

- Tam, gdzie można wykorzystać PPP, da się zrealizować wiele przedsięwzięć bez konieczności zwiększania deficytu budżetowego - powiedziała Herbst w środę podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Narodowej w Senacie. Jako przykład wymieniła m.in. budowę więzień oraz szpitali. Dodała, że szczególną aktywność w realizowaniu PPP wykazuje Poznań, Warszawa i Kraków.

Powiedziała, że w I półroczu br. samorządy zgłosiły do Biuletynu Zamówień Publicznych 38 przedsięwzięć w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

- Z badań wynika, że większość samorządów w przyszłości zdecyduje się na przedsięwzięcia w ramach PPP. Obecnie kilkadziesiąt (przedsięwzięć - PAP) znajduje się na różnych etapach przygotowania; chodzi m.in. o formułowanie koncepcji, prac doradczych, przetargów na wybór inwestora - wyjaśniła.

Jej zdaniem należy usprawnić funkcjonowanie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. W tym celu "musi nastąpić m.in. silne poparcie polityczne dla samej idei PPP, a także opracowanie odpowiednich projektów PPP oraz pozyskanie solidnego prywatnego partnera" - podsumowała.

Partnerstwo Publiczno-Prywatne to współpraca pomiędzy jednostkami administracji publicznej i samorządowej a podmiotami prywatnymi w sferze usług publicznych. PPP jest dozwolone w Polsce na mocy m.in. odpowiedniej ustawy.

d28uoyr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28uoyr