Trwa ładowanie...
d4irr2c

Napad na bank w Częstochowie. Prawie jak "Gang Olsena"

Odważne zachowanie pracownika banku i czujność policjantów pozwoliły udaremnić napad na bank w Częstochowie. Teraz dwójka napastników czeka w areszcie tymczasowym na wyrok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Napad na bank w Częstochowie został szybko udaremniony.
Napad na bank w Częstochowie został szybko udaremniony. (Pixabay)
d4irr2c

W piątek w jednej z częstochowskich placówek bankowych doszło do scen jak z filmu. Nie był to jednak trzymający w napięciu kryminał (choć pracownikom banku na pewno nie było do śmiechu), a bardziej klasyczna komedia z serii "Gang Olsena".

Przed godziną 14:00 do placówki bankowej weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jak relacjonuje RMF FM, mieli ze sobą przedmiot przypominający broń i siekierę. Gdy jednak zażądali pieniędzy, pracownik rzucił w napastników krzesłem.

Czytaj więcej: Banki stają się przechowalniami pieniędzy. Coraz częściej odsetki to luksus

d4irr2c

To wystarczyło by spłoszyć złodziei. Nie uciekli jednak daleko, bo los chciał, że w pobliżu banku byli policjanci z wydziału kryminalnego, którzy skutecznie interweniowali, blokując drogę uciekającym samochodem mężczyznom.

Osiem godzin w pracy to przeżytek. Kandydat na prezydenta zaskakuje

W całym zdarzeniu ucierpiał tylko jeden z policjantów, który w wyniku próby staranowania samochodu został niegroźnie ranny.

d4irr2c

Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że zatrzymani sprawcy napadu trafili na trzy miesiące do aresztu tymczasowego.

Czytaj więcej: Podwyżki płac wyhamowały. Do Niemców tracimy kolejne lata

Co grozi za napad z bronią w ręku? Według przepisów, ten, kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności,
podlega karze pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Jeżeli jednak sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d4irr2c

Podziel się opinią

Share

d4irr2c

d4irr2c