Trwa ładowanie...

Napad na bank w Częstochowie. Prawie jak "Gang Olsena"

Odważne zachowanie pracownika banku i czujność policjantów pozwoliły udaremnić napad na bank w Częstochowie. Teraz dwójka napastników czeka w areszcie tymczasowym na wyrok.

Napad na bank w Częstochowie. Prawie jak "Gang Olsena"Źródło: Pixabay
d2os4xl
d2os4xl

W piątek w jednej z częstochowskich placówek bankowych doszło do scen jak z filmu. Nie był to jednak trzymający w napięciu kryminał (choć pracownikom banku na pewno nie było do śmiechu), a bardziej klasyczna komedia z serii "Gang Olsena".

Przed godziną 14:00 do placówki bankowej weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn. Jak relacjonuje RMF FM, mieli ze sobą przedmiot przypominający broń i siekierę. Gdy jednak zażądali pieniędzy, pracownik rzucił w napastników krzesłem.

To wystarczyło by spłoszyć złodziei. Nie uciekli jednak daleko, bo los chciał, że w pobliżu banku byli policjanci z wydziału kryminalnego, którzy skutecznie interweniowali, blokując drogę uciekającym samochodem mężczyznom.

Osiem godzin w pracy to przeżytek. Kandydat na prezydenta zaskakuje

W całym zdarzeniu ucierpiał tylko jeden z policjantów, który w wyniku próby staranowania samochodu został niegroźnie ranny.

d2os4xl

Z informacji Gazety Wyborczej wynika, że zatrzymani sprawcy napadu trafili na trzy miesiące do aresztu tymczasowego.

Co grozi za napad z bronią w ręku? Według przepisów, ten, kto kradnie, używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności,
podlega karze pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Jeżeli jednak sprawca rozboju posługuje się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

d2os4xl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d2os4xl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2os4xl