Trwa ładowanie...

Napoje energetyczne XS zaleją polski rynek?

Amerykańska firma Amway, sprzedająca kosmetyki, środki czystości oraz suplementy diety, będzie rozwijać niedawno kupioną markę napojów energetycznych XS. Według firmy w ciągu kilku lat rynek ten ma wzrosnąć o 13 procent.

d959p4c
d959p4c

- Amway ostatnio przejął markę napojów energetycznych XS. Nabyliśmy ją dlatego, że jest to dobra, silna i obiecująca marka, tym samym dołączyliśmy do bardzo szybko rosnącego rynku napojów energetycznych - wyjaśnia Anna Pietrzak, dyrektor sprzedaży Amway na region Europy Wschodniej.

Jak dodaje, według badań Euromonitor International rynek napojów energetycznych wzrósł od 1999 roku z ok. 4 mld dolarów do prawie 28 mld dolarów w 2013 roku i w zakłada się jego dalszy rozwój. Ocenia się, że do 2018 roku może się rozwinąć o kolejne 13 procent.

- Produkty marki XS sprzedawaliśmy od 2003 roku poprzez kanał sprzedaży bezpośredniej, angażowaliśmy do tego naszych niezależnych przedsiębiorców. Od tego czasu sprzedaż osiągnęła około 150 mln dol. w skali światowej. - wyjaśnia Anna Pietrzak. - Marka jest już obecna na 38 rynkach. W Polsce i krajach bałtyckich napój XS sprzedajemy niecałe dwa lata i już widzę tu duży potencjał.

d959p4c

Według danych przytaczanych przez Annę Pietrzak 36 procent konsumentów napojów energetycznych w Polsce jest otwartych na nowe smaki, a marka XS zamierza wprowadzać wiele różnorodnych smaków.

- W Polsce na razie sprzedajemy cztery smaki, czyli owoce tropikalne, owoce leśne, cytrynowy i klasyczny. W tym roku planujemy wprowadzić do sprzedaży nowy smak – różowy grejpfrut - wymienia dyrektor Anna Pietrzak.

d959p4c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d959p4c