Trwa ładowanie...
d14iz5o

Nauczyciel Roku 2019. Zyta Czechowska nagrodzona

Nagrodę "Nauczyciel Roku 2019" odebrała Zyta Czechowska z wielkopolskiego Kowanówka. Na co dzień pracuje z niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zyta Czechowska dziękowała mężowi, córce i dziewiątce swojego rodzeństwa
Zyta Czechowska dziękowała mężowi, córce i dziewiątce swojego rodzeństwa (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
d14iz5o

Laureatka o zwycięstwo rywalizowała z trzynastoma innymi kandydatami. Swoją nagrodę odebrała we wtorek 8 października podczas gali zorganizowanej w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie

Wcześniej swoje nagrody odebrali Jakub Błaszczykowski oraz Amnesty International. Piłkarz został Przyjacielem Szkoły 2019 za, jak podkreślono, działalność charytatywną i wspieranie zdolnych dzieci. Natomiast organizacja pozarządowa otrzymała nagrodę Inicjatywy Edukacyjnej Roku 2019. Maraton Pisania Listów Amnesty International zasługiwał na uhonorowanie w ocenie kapituły konkursu.

Obejrzyj też: Płaca minimalna. Nauczycielka zarobi mniej od sprzątaczki

Zyta Czechowska jest nauczycielem w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku (Wielkopolska). - Praca nauczyciela wymaga wiele pokory, wiele zaangażowania, a przede wszystkim tego, by być szczerym, prawdziwym i sprawiedliwym, bo nasi uczniowie, uczniowie szkoły specjalnej w lot wyeliminują niestety nauczyciela, który nie miałby takich cech. Dlatego wiem, że tylko i wyłącznie pokora doprowadziła mnie do tego miejsca, w którym dziś jestem - powiedziała odbierając nagrodę.

d14iz5o

Na gali nie pojawił się Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Obecna natomiast była Małgorzata Kidawa-Błońska, która mówiła o konieczności podwyżek pensji nauczycieli. Apelowała też o wyrzucenie polityki ze szkół.

Zaproszenia na galę otrzymali m.in. Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Marszałkowie Sejmu RP i Senatu RP, członkowie Prezydium Sejmu RP, Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, ministrowie, którzy prowadza szkoły i placówki oświatowe w naszym kraju, posłowie z sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz kuratorzy oświaty.

d14iz5o

Podziel się opinią

Share
d14iz5o
d14iz5o