Trwa ładowanie...
d2nz87l

NBP podtrzymuje pozytywny stosunek do idei ustawy dot. zwrotu spreadów (krótka)

NBP podtrzymuje swój pozytywny stosunek do idei projektu prezydenckiej ustawy dot. zwrotu spreadów - głosi wtorkowy komunikat banku.

Share
d2nz87l

"Przedstawiając uwagi do projektu ustawy Narodowy Bank Polski nie formułuje krytycznej opinii dotyczącej istoty projektowanej regulacji, ani też intencji projektodawców. Zwracamy jedynie uwagę na szereg kwestii szczegółowych i technicznych, wskazując na kierunki modyfikacji projektu, które w naszej opinii służyłyby udoskonaleniu projektowanej regulacji, w tym także przyczyniłyby się do dalszego ograniczenia ryzyka dla stabilności krajowego systemu finansowego" - czytamy w komunikacie przekazanym PAP.

Komunikat wydano "z związku z doniesieniami prasowymi dotyczącymi opinii Narodowego Banku Polskiego na temat projektu ustawy o zasadach zwrotu niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki".

W opinii do tego projektu Narodowy Bank Polski oszacował, że koszty wdrożenia projektu ustawy dot. zwrotu spreadów mogą być nawet ponad dwa razy wyższe niż zakładane 3,6-4 mld zł.

d2nz87l

Podziel się opinią

Share
d2nz87l
d2nz87l