Trwa ładowanie...
dfcjass

NCS zawarł porozumienie z podwykonawcami Stadionu Narodowego

03.07. Warszawa (PAP) - Narodowe Centrum Sportu zawarło porozumienie z podwykonawcą Stadionu Narodowego, konsorcjum Elektrobudowy, Qumaka-Sekom i Przedsiębiorstwa Agat - podała...

dfcjass

03.07. Warszawa (PAP) - Narodowe Centrum Sportu zawarło porozumienie z podwykonawcą Stadionu Narodowego, konsorcjum Elektrobudowy, Qumaka-Sekom i Przedsiębiorstwa Agat - podała Elektrobudowa w komunikacie. Na mocy porozumienia konsorcjum otrzyma należne mu wynagrodzenie w ciągu 3 dni roboczych od dnia zawarcia z Narodowym Centrum Sportu ugody, potwierdzającej wysokość nieuregulowanych zobowiązań.

"Podpisane porozumienie dotyczy obowiązku, zakresu oraz procedury uregulowania przez Skarb Państwa, w imieniu i na rzecz którego działa Narodowe Centrum Sportu, jako podmiot odpowiedzialny solidarnie za należności finansowe podwykonawcy, wynikające z umów związanych z budową Stadionu Narodowego w Warszawie wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a zawartych z generalnym wykonawcą, tj. konsorcjum wykonawców w składzie PBG, Hydrobudowa Polska, Alpine Bau Deutschland AG, Alpine Bau GmbH oraz Alpine Construction Polska, które w umowach z podwykonawcą reprezentowane jest przez konsorcjum wykonawców Hydrobudowa Polska oraz Alpine Construction Polska" - napisano w komunikacie.

Elektrobudowa poinformowała, że łączne wynagrodzenie podwykonawcy, objęte wspomnianymi umowami oraz zawartym porozumieniem, wynosi 138.478.191,55 zł netto. Podwykonawca do dnia zawarcia porozumienia otrzymał od generalnego wykonawcy zapłatę w wysokości 114.476.731,43 zł netto.

W komunikacie podano, że "na podstawie zawartego porozumienia podwykonawca otrzyma należne mu wynagrodzenie, w ciągu 3 dni roboczych od dnia zawarcia przez podwykonawcę oraz Skarb Państwa reprezentowany przez Narodowe Centrum Sportu ugody przed właściwym sądem, potwierdzającej wysokość nieuregulowanych przez Generalnego Wykonawcę wobec podwykonawcy zobowiązań, które na mocy zawartej ugody oraz w myśl porozumienia, stają się zobowiązaniami Skarbu Państwa wobec podwykonawcy. Zapłata nastąpi na rachunek bankowy lidera konsorcjum tj. Elektrobudowy".(PAP)

mto/ asa/

dfcjass
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfcjass