Trwa ładowanie...
d2p2p7q

Nestle wycofuje ze sklepów swoje kawy

Firma Nestle Polska wycofuje z rynku niektóre kawy rozpuszczalne - poinformował w piątek Główny Inspektorat Sanitarny. W części słoików, w których kawa trafia do sprzedaży, mogą znajdować się drobinki szkła.
Share
Nestle wycofuje ze sklepów swoje kawy
Źródło: Jupiterimages
d2p2p7q

Chodzi o kawy: Alta Rica, Cap Colombie oraz Espresso. Kawy te pakowane są w charakterystyczne słoiki 100 g z plastikową owijką. Okazało się, iż niektóre ze słoików mogą być podatne na pęknięcia i stłuczenia podczas transportu do klientów i w konsekwencji zawierać we wnętrzu niewielkie fragmenty szkła.

"Jakość i bezpieczeństwo naszych produktów są w naszej firmie niekwestionowanym priorytetem. Dlatego też zdecydowaliśmy się w ramach środków zapobiegawczych całkowicie wycofać ze sprzedaży ten konkretny asortyment kaw" - napisano w komunikacie, opublikowanym na stronie internetowej firmy Nestle.

"Podkreślamy, że wyłącznie produkty z tego formatu (charakterystyczne słoiki z plastikową owijką) są potencjalnie zagrożone. Zanim wprowadzimy asortyment tych kaw ponownie do obrotu, zmienimy format ich opakowania na bezpieczniejszy" - czytamy w komunikacie.

d2p2p7q

Podziel się opinią

Share
d2p2p7q
d2p2p7q