Trwa ładowanie...
d2z4rpn

NFI EM&F chce kupić wydawnictwo w Polsce (opis)

...

Share
d2z4rpn

15.02. Warszawa (PAP) - NFI Empik Media & Fashion chce kupić wydawnictwo w Polsce - poinformował na konferencji prasowej Maciej Szymański, prezes spółki.

"Chcielibyśmy zainwestować w wydawnictwo w Polsce" - powiedział.

"Rozmowy w tej sprawie były i są prowadzone. Mam nadzieję, że któreś z nich się powiodą" - dodał.

d2z4rpn

Szymański poinformował o zaniechaniu planów akwizycyjnych dotyczących zakupu większościowego pakietu akcji chorwackiej firmy Magma, która ma około 90 sklepów odzieżowych.

Oprócz Polski NFI jest szczególnie zainteresowany akwizycjami w Rosji, Turcji i Niemczech, jako alternatywą dla rozwoju organicznego.

EM&F w 2011 roku planuje dalsze rozszerzanie sieci i otwarcie kosztem 107-110 mln zł 112 nowych sklepów. W 2010 roku ich liczba wzrosła o 62 punkty do 725. Około 23-28 mln zł pochłonąć ma utrzymanie istniejących sklepów, a 58-61 mln zł inwestycje w logistykę i rozwój kanału internetowego.

NFI Empik M&F ma sklepy w Polsce, na Ukrainie, w Rosji, Niemczech, Turcji i Rumunii. Działalność grupy skupia się na dystrybucji detalicznej i hurtowej produktów w kategoriach: media i rozrywka, produkty dla dzieci oraz odzież i kosmetyki. NFI Empik Media&Fashion prowadzi też szkoły językowe w Polsce, Rosji i na Ukrainie.

W 2011 roku planuje uruchomić pierwsze trzy szkoły językowe w Turcji.(PAP)

epo/ jtt/

d2z4rpn

Podziel się opinią

Share
d2z4rpn
d2z4rpn