Trwa ładowanie...
d2tbyzv

NFOŚIGW: ponad 140 mln zł dla straży pożarnej na zakup nowego sprzętu

Ponad 140 mln zł trafi do Państwowej Straży Pożarnej na zakup nowych samochodów i sprzętu, który będzie wykorzystywany w akcjach ratunkowych - poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Share
d2tbyzv

Odpowiednia umowa została zawarta w środę między NFOŚiGW a PSP. Dofinansowanie pochodzi z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

"Planowany jest zakup 53 samochodów różnego typu, m.in. z drabiną mechaniczną i z podnośnikiem hydraulicznym, 150 szt. sprzętu do zabezpieczenia akcji oraz prowadzenia działań chemiczno-ekologicznych na brzegu morskim, np. kontenery paliwowe, agregaty prądotwórcze, zbiorniki, pompy, namioty, quady oraz 18 szt. sprzętu dydaktycznego" - wyjaśnił Fundusz.

Dofinansowanie przyczynić się ma do poprawy jakości i skuteczności działań ratowniczych, co w konsekwencji przełoży się na zmniejszenie zagrożeń dla zdrowia i życia ludzi oraz ochronę środowiska naturalnego.

NFOŚiGW wskazuje, że nie jest to pierwsze wsparcie Funduszu dla strażaków. W latach 2005-2016 do PSP i OSP trafiło blisko 150 mln zł. Za te pieniądze kupiono m.in. blisko 500 lekkich, średnich i ciężkich samochodów.

Jednostki PSP i OSP, które otrzymują dofinansowanie z NFOŚiGW na zakup specjalistycznego sprzętu, są częścią lub wspierają działający od 1995 r. Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy (KSRG).

d2tbyzv

Podziel się opinią

Share
d2tbyzv
d2tbyzv