Trwa ładowanie...
d1pry6i

NG2 chce mieć 20-proc. udział w krajowym rynku obuwniczym do końca 2013 r.

27.04. Warszawa (PAP) - NG2 oczekuje zwiększenia udziałów rynkowych w krajowym rynku obuwniczym do 20 proc. do końca 2013 r. Spółka planuje też dalszą ekspansję na rynkach Europy...

Share
d1pry6i

27.04. Warszawa (PAP) - NG2 oczekuje zwiększenia udziałów rynkowych w krajowym rynku obuwniczym do 20 proc. do końca 2013 r. Spółka planuje też dalszą ekspansję na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej - poinformował prezes spółki Dariusz Miłek w liście do akcjonariuszy. Dodał, że NG2 w kolejnych latach będzie kontynuować swoją politykę dywidendową.

"(...) podtrzymujemy nasze strategiczne plany na najbliższe lata. Przewidujemy zwiększenie udziałów rynkowych NG2 w krajowym rynku obuwniczym do 20 proc. do końca roku 2013" - napisał Miłek.

Dodał, że mimo, iż polski rynek pozostaje w centrum zainteresowania spółki, zarząd NG2 podjął decyzję o rozpoczęciu ekspansji w innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

"Założyliśmy spółkę zależną na Słowacji i w roku 2012 może się pojawić nawet 10 sklepów CCC na słowackim rynku" - poinformował prezes.

d1pry6i

"Mamy za sobą również pierwsze doświadczenia związane ze współpracą z franczyzobiorcami na wschodzie Europy. Nasi franczyzobiorcy otworzyli dotąd pięć sklepów w Rosji, w marcu 2012 roku zainaugurowała pracę pierwsza placówka na Łotwie, a kolejne otwarcia w Europie Środkowej i Wschodniej są spodziewane w ciągu najbliższych miesięcy" - dodał.

Miłek napisał ponadto w liście do akcjonariuszy, że w najbliższych latach NG2 podtrzyma politykę dzielenia się wypracowanym zyskiem w postaci regularnych wypłat dywidendy.

NG2 zanotowało w 2011 r. 122,8 mln zł zysku netto, 159,1 mln zł zysku operacyjnego oraz 1,09 mld zł przychodów. (PAP)

jow/ osz/

d1pry6i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pry6i
d1pry6i