Trwa ładowanie...
d2jx73h

Nie będzie ustawy reformującej finanse publiczne

Nie będzie jednej ustawy reformującej finanse publiczne. Platforma Obywatelska planuje zmiany w poszczególnych resortach - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Share
d2jx73h

Minister finansów Jacek Rostowski chce zapanować nad publicznymi pieniędzmi. Jego zdaniem będzie to możliwe tylko poprzez analizę wydatków ministerstw, przeprowadzanych przez nie reform i ograniczeniu udziału wydatków publicznych z PKB z 42,3% do poniżej 40% w 2011 r.

PiS też zapowiadał odzyskanie kontroli nad państwowymi pieniędzmi, ale poprzez ich konsolidację, likwidację gospodarstw pomocniczych, zakładów budżetowych i niektórych agencji.

Jakub Szulc z PO przyznaje, że dla jego partii nie jest to najważniejsze. _ Można się przymierzyć do takiego posunięcia, ale później _ - mówi poseł.

Z kolei PSL uważa, że do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem. _ Zyta Gilowska chciała wyciąć wszystko, a to nam nie odpowiadało _ - mówi Jan Łopata z Sejmowej Komisji Finansów publicznych. _ Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że dochody i wydatki w tych instytucjach są poza kontrolą i to trzeba zmienić _ - dodaje.

d2jx73h

Podziel się opinią

Share
d2jx73h
d2jx73h