Trwa ładowanie...

"Nie!" dla "gaci". Będą kary za suszenie prania na balkonie?

Mieszkańcy miast będą zmuszani do zdejmowania prania z balkonów? Na ulicach aż huczy.

"Nie!" dla "gaci". Będą kary za suszenie prania na balkonie?Źródło: WP.PL, fot: TVN24/x-news
d1f1y01
d1f1y01

- Będziemy zmuszać do zdejmowania gaci z balkonów - mówi prezydent Lubina i wywołuje tymi słowami mnóstwo kontrowersji. Bo mieszkańcy gdzieś pranie muszą suszyć, a prawnicy mówią, że "gaciowego" zakazu nie da się wyegzekwować.

Wszystko zaczęło się od pomysłu likwidacji reklam, które szpecą miasta. Szpecą także Lubin, o czym wspomniał jego prezydent Robert Raczyński na antenie radia "Elka". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Lubin "zaśmieca" coś jeszcze.

- Docelowe będziemy zmuszać do zdejmowania gaci z balkonów, bo to jest przykry widok w nowoczesnym mieście - powiedział prezydent Lubina.

Po tych słowach na ulicach aż huczy. - Mandaty za wywieszanie prania? To chyba już za dużo - stwierdziła jedna z mieszkanek. - W całej Europie widać powywieszane pranie i nikomu to nie przeszkadza - dodała kolejna.
Jacek Mamiński(http://www.tvn24.pl)
Jacek Mamiński(http://www.tvn24.pl)
Robert Raczyński(http://www.tvn24.pl)
Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta, wyjaśnił, że mieszkańcy nie mają się czego obawiać. - Chodziło przede wszystkim o to, żeby wywołać publiczną dyskusję w sprawie estetyki w miastach - powiedział.

Mimo sporu, dla wielu problem "gaci" jest całkiem realny. Ekspert rynku nieruchomości Tomasz Błeszyński uważa, że pranie wywieszone na balkonie jest nieestetyczne, może także uderzyć w innych mieszkańców, którzy planują sprzedaż swojego lokalu. - Nieruchomości są mniej warte, jeśli znajdują się w nieatrakcyjnym otoczeniu - powiedział.

d1f1y01

Lubujący się w wywieszaniu "gaci" nie muszą czuć się zagrożeni. - Trudno sobie wyobrazić kary za sposób korzystania z własnego balkonu - uspokaja adwokat Bronisław Muszyński.

d1f1y01
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f1y01