Trwa ładowanie...

Nie do wiary! W pasztetach mniej mięsa niż w karmie dla psów

Psy i koty jedzą lepiej od ludzi! W karmie dla zwierzaków możemy znaleźć więcej mięsa i składników odżywczych niż w tanich pasztetach, często będących papką MOM, czyli zmielonych odpadków, do tego nafaszerowanego chemią.

Nie do wiary! W pasztetach mniej mięsa niż w karmie dla psówŹródło: Fakt, fot: Laskar-Media
d2ca5qj
d2ca5qj

Pasztety kupowane w marketach za 1,6 lub 2 zł w niczym nie przypominają tradycyjnych produktów. Podstawowym mięsnym składnikiem „przysmaku” jest MOM, czyli mięso oddzielane mechanicznie od kości. Dużo w tym samych skórek oraz tłuszczu.

Jeśli ma się mocną lupę na opakowaniu można wyczytać procentowy skład. Np. na pasztecie z indyka jednej z tanich firm – samej masy mięsnej jest zaledwie 8 proc. Resztę składu wypełnia kasza, woda, białko sojowe oraz cała lista dodatków konserwujących, bo MOM bardzo szybko się psuje. Już po kilku godzinach pozostawiony otwarty, czernieje, cuchnie i nie nadaje się do jedzenia.

Koty i psy jedzą lepiej. W puszkach z karmą znajduje się znacznie więcej prawdziwego mięsa. W konserwie dla psa znanej firmy 45 proc. składu stanowi mięso, natomiast w przysmaku dla kota za niecałe 2 zł, mięsa i produktów zwierzęcego jest aż 70 proc. W Polsce nie ma niestety norm na produkcję pasztetu. To od producentów zależy jakie receptury stosują. Instytucje - takie jak np. Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych bada czy zawiera dozwolone substancje i czy skład produktu zgadza się z opisem na opakowaniu. Podczas ostatnich kontroli jedna trzecia zbadanych pasztetów miała zafałszowany skład. - Nie było na nich wszystkich wykorzystanych przy produkcji składników, np. skórek, glutaminianu sodu. Miały też dłuższy termin przydatności niż wynikało to z dokumentów zakładowych – stwierdza Izabela Zdrojewska, rzecznik IJHARS.

d2ca5qj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ca5qj

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj