Trwa ładowanie...

Nie ma chętnych na dom Leppera. To druga nieudana licytacja komornicza nieruchomości

Nie ma chętnych na rodzinny dom Andrzeja Leppera, który został wystawiony na sprzedaż przez komornika. Wszystko przez długi, w które wpadł Tomasz Lepper, syn zmarłego polityka. To druga licytacja tej nieruchomości, ale chętnych nadal brak.

Share
Gospodarstwo Andrzeja Leppera przynosiło starty jeszcze za życia polityka
Gospodarstwo Andrzeja Leppera przynosiło starty jeszcze za życia polityka Źródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d3aj5y2

Rodzinny dom Andrzeja Leppera w Zielnowie koło Darłowa został wystawiony do licytacji komorniczej. Jak na razie nikt nie zdecydował się na jego zakup, informuje ”se.pl”. Syn nieżyjącego lidera Samoobrony wpadł w tarapaty finansowe w 2015 roku.

Powodem problemów z wierzycielami Tomasza Leppera jest nieudana inwestycja w sprzęt rolniczy. Jak informują dziennikarze, mężczyzna zadłużył się na kwotę 2,5 mln złotych, kiedy zdecydował się na zakup floty maszyn rolniczych. Gospodarstwo rolne Lepperów generowało straty jeszcze za życia byłego lidera Samoobrony, ustaliła ”Wyborcza”. Nieudana inwestycja w sprzęt pogłębiła te problemy.

Płatność do 100 zł bez kodu PIN. Limit zostanie zwiększony? "Nie ma takiej potrzeby"

Cena wywoławcza za dom Lepperów to 400 558 zł. To drugie nieudane podejście do sprzedaży przez komornika tej nieruchomości. Pierwsza cena wywoławcza w 2020 roku był wyższa. Wtedy dom był wystawiony za 450 tys. zł. Według oceny rzeczoznawczy jego rynkowa wartość to około 600 tys. złotych. Wystawiony na sprzedaż dom ma dwie kondygnacje i łączną powierzchnię 155 mkw. Jest oddalony o zaledwie 4 kilometry od wybrzeża Bałtyku. Oprócz domu do nabycia jest też działka.

d3aj5y2

Kolejna licytacja może odbyć się najwcześniej za pół roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3aj5y2

Podziel się opinią

Share
d3aj5y2
d3aj5y2