Trwa ładowanie...
d24ak72

Nie należy podnosić składki rentowej bez "ewidentnej potrzeby" - premier

03.12. Warszawa (PAP) - Podniesienie składki rentowej jest jedną z propozycji jak poprawić sytuację finansów publicznych, ale nie należy jej wprowadzać w życie bez "ewidentnej...

d24ak72
d24ak72

03.12. Warszawa (PAP) - Podniesienie składki rentowej jest jedną z propozycji jak poprawić sytuację finansów publicznych, ale nie należy jej wprowadzać w życie bez "ewidentnej potrzeby" - powiedział w piątek premier Donald Tusk.

"W całej palecie podpowiedzi jak poprawić stan finansów publicznych, to (podniesienie składki rentowej - PAP) jest jedną z propozycji. Trzeba ją rozpatrzyć, ale to ostatnia propozycja. Jeśli nie będzie ewidentnej potrzeby, to ja nie będę jej rekomendował. (...) Można spodziewać się kilkutygodniowej, otwartej debaty w tej kwestii" - powiedział dziennikarzom Tusk.

"Przed podniesieniem danin trzeba się sto razy się zastanowić" - dodał.

Kilka dni temu Michał Boni, szef doradców premiera, przedstawił pomysł, aby podnieść część składki płaconej przez pracodawców. W czwartek przeciwko tej propozycji wypowiedzieli się minister finansów Jacek Rostowski i minister pracy i polityki pieniężnej Jolanta Fedak. (PAP)

nik/ fdu/ ana/

d24ak72
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24ak72