Trwa ładowanie...

Nie płacisz abonamentu RTV? Teraz zaczniesz

PiS znalazł sposób, jak zmusić Polaków do płacenia abonamentu RTV. - Poczta ma możliwość dosyć szybkiego odtworzenia bazy gospodarstw domowych w Polsce. Jeśli ta baza okaże się rzeczywiście obszerna, to wtedy ściągalność abonamentu wzrośnie przynajmniej kilkakrotnie - powiedział w wywiadzie dla serwisu Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, wiceminister kultury, poseł PiS i kandydat na członka Rady Mediów Narodowych.

Nie płacisz abonamentu RTV? Teraz zacznieszŹródło: Fotolia, fot: manaemedia
d25zzga
d25zzga

Jego zdaniem rozwiązania uszczelniające system abonamentowy pojawią się najpóźniej na przełomie września i października. - Do końca bieżącego roku projekt ten przejdzie przez procedurę parlamentarną (...) i stosunkowo szybko wejdzie w życie - wyjaśnia.

Kilka dni temu Krzysztof Czabański poinformował, że zespół pracujący nad projektem ustawy o uszczelnieniu abonamentu bierze pod uwagę różne warianty rozwiązań, między innymi zachowujące obowiązek rejestrowania odbiorników radiowo-telewizyjnych. - *Będą dotkliwe kary dla firm niepłacących abonamentu radiowo-telewizyjnego - ogłosił. *

W tej chwili W przypadku stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika radiofonicznego lub telewizyjnego pobiera się opłatę w wysokości stanowiącej 30-krotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika. Obecnie 210 zł (7 zł x 30), ale o wiele bardziej dotkliwe jest wezwanie do zapłaty wystawione za 5 lat wstecz (okres przedawnienia). W tym wypadku należności opiewają aż na ok. 1500 zł.

Opłata za 1 miesiąc za radioodbiornik wynosi 7,00 zł. Jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 84,00 zł. Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 22,70 zł. Jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 272,40 zł.

d25zzga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25zzga