Trwa ładowanie...

Nie płacisz abonamentu RTV? Zajmie się tobą skarbówka

Urzędnicy bez litości ściągają z z kont Polaków wysokie kary za zaległości w płaceniu abonamentu RTV. Można zapłacić nawet ponad 1600 zł grzywny.

Nie płacisz abonamentu RTV? Zajmie się tobą skarbówkaŹródło: Fotolia
d45b8ow
d45b8ow

"Głos Wielkopolski" opisuje historię czytelniczki, która otrzymała z Urzędu Skarbowego pismo o rozpoczęciu egzekucji należności za zaległy abonament RTV. Ponad 1600 zł zostanie zabrane wprost z konta kobiety.

- Listownie poinformowano mnie, że rozpoczyna się egzekucja należności z mojego konta bankowego. Wejdzie na nie skarbówka i ściągnie odpowiednią należność - opowiada dziennikarzom.

Mieszkanka Wielkopolski jest zaskoczona i rozżalona - a nie powinna. Ściąganie przez skarbówkę osób zalegających z abonamentem jest powszechną praktyką.

Od kilkunastu miesięcy do ludzi w całym kraju wysyłane są przez fiskusa listy z informacją o wejściu na ich konta. Jest to zgodne z prawem. W podobny sposób egzekwowane są mandaty.

d45b8ow

Oczywiście, kary za brak opłat abonamentowych nie grożą każdemu. Jak już wielokrotnie opisywaliśmy, płacić muszą ci, którzy niegdyś uczciwie zgłosili swoje odbiorniki telewizyjne. Dotyczy to około trzech milionów polskich rodzin (z czego abonament regularnie płaci tylko milion). Kto nigdy nie dopełnił tej procedury, może spać spokojnie.

d45b8ow
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45b8ow