WP

Nie tylko na Ukrainie rozpoczęto grzybobranie. Pokaźny okaz w Małopolsce

Rano informowaliśmy o grzybie-gigancie znalezionym w ukraińskich Karpatach. Okazuje się, że upalna pogoda w Polsce jednak nie przeszkadza w grzybobraniu. Zdjęcie wysokiego na 20 cm grzyba otrzymaliśmy od mieszkańca województwa małopolskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Okazałe znalezisko pana Mariusza z Małopolski (dziejesie.wp.pl)
Okazałe znalezisko pana Mariusza z Małopolski (dziejesie.wp.pl) (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
WP

Z uwagi na falę "afrykańskich" upałów, która w ostatnich dniach dotarła do Polski, wydawać by się mogło, że o intensywnych grzybobraniach możemy na razie zapomnieć.

Kłam temu twierdzeniu zadał jeden z naszych czytelników - pan Mariusz z województwa małopolskiego, który skontaktował się z nami poprzez formularz dziejesie.wp.pl.

- Takiego grzybka znaleźliśmy w lesie pod Gorenicami, powiat olkuski. 21cm wysokości, kapelusz szeroki na 20cm i grubość nogi 6cm, a były 2!. Oczywiscie zdrowe - zapewnia pan Mariusz.

WP
Okazałe znalezisko w Małopolsce zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Podziel się

To nie pierwsze tego typu pokaźne grzybobranie, o jakim informujecie nas poprzez formularz dziejesie.wp.pl. Pod koniec maja skontaktował się z nami, m.in. pan Przemysław z Poznania.

Trzeba przyznać, że efekty grzybobrania również był imponujący. "Moje drugie już grzybobranie w tym miesiącu. Wszystkie zebrane okazy rosły na powierzchni ok. 2 metrów kwadratowych. W sumie było 41 koźlaków" - napisał pan Przemysław.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Podziel się
WP

Niespotykanym znaleziskiem na Facebook'u pochwalił się także jeden z mieszkańców miejscowości położonej w ukraińskich Karpatach. Sasha Kolomeets znalazł w lesie gigantycznego borowika o wadze 3,8 kg.

Jeśli pomimo upalnej pogody tobie także udało się zebrać imponujące okazy, wyślij nam ich zdjęcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Finanse
WP
WP