ycipk-1ksfi2

Nie tylko na Ukrainie rozpoczęto grzybobranie. Pokaźny okaz w Małopolsce

Rano informowaliśmy o grzybie-gigancie znalezionym w ukraińskich Karpatach. Okazuje się, że upalna pogoda w Polsce jednak nie przeszkadza w grzybobraniu. Zdjęcie wysokiego na 20 cm grzyba otrzymaliśmy od mieszkańca województwa małopolskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Okazałe znalezisko pana Mariusza z Małopolski (dziejesie.wp.pl)
Okazałe znalezisko pana Mariusza z Małopolski (dziejesie.wp.pl) (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
ycipk-1ksfi2

Z uwagi na falę "afrykańskich" upałów, która w ostatnich dniach dotarła do Polski, wydawać by się mogło, że o intensywnych grzybobraniach możemy na razie zapomnieć.

Kłam temu twierdzeniu zadał jeden z naszych czytelników - pan Mariusz z województwa małopolskiego, który skontaktował się z nami poprzez formularz dziejesie.wp.pl.

- Takiego grzybka znaleźliśmy w lesie pod Gorenicami, powiat olkuski. 21cm wysokości, kapelusz szeroki na 20cm i grubość nogi 6cm, a były 2!. Oczywiscie zdrowe - zapewnia pan Mariusz.

ycipk-1ksfi2
Okazałe znalezisko w Małopolsce zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Podziel się

To nie pierwsze tego typu pokaźne grzybobranie, o jakim informujecie nas poprzez formularz dziejesie.wp.pl. Pod koniec maja skontaktował się z nami, m.in. pan Przemysław z Poznania.

Trzeba przyznać, że efekty grzybobrania również był imponujący. "Moje drugie już grzybobranie w tym miesiącu. Wszystkie zebrane okazy rosły na powierzchni ok. 2 metrów kwadratowych. W sumie było 41 koźlaków" - napisał pan Przemysław.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Podziel się
ycipk-1ksfi2

Niespotykanym znaleziskiem na Facebook'u pochwalił się także jeden z mieszkańców miejscowości położonej w ukraińskich Karpatach. Sasha Kolomeets znalazł w lesie gigantycznego borowika o wadze 3,8 kg.

Jeśli pomimo upalnej pogody tobie także udało się zebrać imponujące okazy, wyślij nam ich zdjęcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1ksfi2
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1ksfi2

ycipk-1ksfi2
ycipk-1ksfi2