Trwa ładowanie...
djxb6dn

Niedziela handlowa 11 listopada. Czy jutro sklepy będą otwarte?

Niedziela handlowa przypada w pierwszy i ostatni weekend miesiąca. Oznacza to, że najbliższa niedziela handlowa odbędzie się 25 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedziela handlowa - w niedzielę 11 listopada wszystkie sklepy będą nieczynne.
Niedziela handlowa - w niedzielę 11 listopada wszystkie sklepy będą nieczynne. (iStock.com)
djxb6dn

Niedziela handlowa – zasady

Od marca obowiązuje w Polsce ustawa, która wyznacza, kiedy wypada niedziela handlowa. Zgodnie z tą regulacją, w 2018 roku niedziela handlowa przypada w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Sytuacja ta skomplikuje się jednak już w styczniu. W 2019 roku niedziela handlowa będzie przypadała tylko na koniec miesiąca.

Niedziela handlowa dopiero 25 listopada

Najbliższa niedziela handlowa przypada dopiero za dwa tygodnie (25 listopada). Właśnie dlatego już jutro, 11 listopada wszystkie sklepy będą nieczynne. Podczas niedzieli niehandlowej zakaz handlu obowiązuje we wszystkich sklepach wysokopowierzchniowych i pozostałych placówkach handlowych. Nowemu prawu nie podlegają lokale gastronomiczne, restauracje, apteki oraz miejsca rozrywki, takie jak np. kina i kręgielnie.

djxb6dn

Pracownicy supermarketów cieszą się, że niedziela handlowa przypada jedynie dwa razy w miesiącu. We wszystkie pozostałe niedziele kasjerzy oraz inni zatrudnieni w handlu mogą cieszyć się z odpoczynku i czasu spędzonego w gronie rodziny.

Niedziela niehandlowa - jakie sklepy będą otwarte

W niedzielę 11 listopada czynne będą sklepy sieci Żabka oraz Carrefour Express. Tego dnia na klientów czekać będą także stacje benzynowe oraz sklepy osiedlowe. Te ostatnie będą otwarte tylko, jeżeli za kasą stanie w nich właściciel.

Warto dodać, że 12 listopada, z powodu ustalenia święta narodowego, handel będzie działał na zasadach niedzieli niehandlowej. Dlatego wszystkie najpopularniejsze sklepy będą tego dnia nieczynne.

djxb6dn

Podziel się opinią

Share
djxb6dn
djxb6dn