Trwa ładowanie...

Niedziela handlowa 11 listopada. Czy jutro sklepy będą otwarte?

Niedziela handlowa przypada w pierwszy i ostatni weekend miesiąca. Oznacza to, że najbliższa niedziela handlowa odbędzie się 25 listopada.

Niedziela handlowa 11 listopada. Czy jutro sklepy będą otwarte?Źródło: iStock.com
d4d099o
d4d099o

Niedziela handlowa – zasady

Od marca obowiązuje w Polsce ustawa, która wyznacza, kiedy wypada niedziela handlowa. Zgodnie z tą regulacją, w 2018 roku niedziela handlowa przypada w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Sytuacja ta skomplikuje się jednak już w styczniu. W 2019 roku niedziela handlowa będzie przypadała tylko na koniec miesiąca.

Niedziela handlowa dopiero 25 listopada

Najbliższa niedziela handlowa przypada dopiero za dwa tygodnie (25 listopada). Właśnie dlatego już jutro, 11 listopada wszystkie sklepy będą nieczynne. Podczas niedzieli niehandlowej zakaz handlu obowiązuje we wszystkich sklepach wysokopowierzchniowych i pozostałych placówkach handlowych. Nowemu prawu nie podlegają lokale gastronomiczne, restauracje, apteki oraz miejsca rozrywki, takie jak np. kina i kręgielnie.

Pracownicy supermarketów cieszą się, że niedziela handlowa przypada jedynie dwa razy w miesiącu. We wszystkie pozostałe niedziele kasjerzy oraz inni zatrudnieni w handlu mogą cieszyć się z odpoczynku i czasu spędzonego w gronie rodziny.

d4d099o

Niedziela niehandlowa - jakie sklepy będą otwarte

W niedzielę 11 listopada czynne będą sklepy sieci Żabka oraz Carrefour Express. Tego dnia na klientów czekać będą także stacje benzynowe oraz sklepy osiedlowe. Te ostatnie będą otwarte tylko, jeżeli za kasą stanie w nich właściciel.

Warto dodać, że 12 listopada, z powodu ustalenia święta narodowego, handel będzie działał na zasadach niedzieli niehandlowej. Dlatego wszystkie najpopularniejsze sklepy będą tego dnia nieczynne.

d4d099o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d099o