Trwa ładowanie...
d23bt84

Niedziela handlowa 18 listopada – czy jutro sklepy będą otwarte?

Niedziela handlowa przypada w pierwszy i ostatni weekend miesiąca. Oznacza to, że najbliższa niedziela handlowa będzie miała miejsce dopiero 25 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niedziela handlowa przypada dopiero 25 listopada. Jutro największe supermarkety będą nieczynne.
Niedziela handlowa przypada dopiero 25 listopada. Jutro największe supermarkety będą nieczynne. (iStock.com)
d23bt84

Niedziela handlowa – zasady

Niedziela handlowa przypada dwa razy w miesiącu. Taki system wyznacza ustawa, która w życie weszła w marcu. Od tego momentu wielu Polaków zmaga się z poważnym problemem, ponieważ zaplanowanie wcześniejszych zakupów jest dla nich bardzo trudne. Ich sytuacja ulegnie pogorszeniu w przyszłym roku. Od stycznia niedziela handlowa będzie przypadała tylko w ostatni weekend miesiąca.

Niedziela handlowa już za tydzień

Najbliższa niedziela handlowa odbędzie się 25 listopada. Oznacza to, że jutro sieci Biedronka, Lidl oraz wiele innych nie będą mogły otworzyć swoich placówek dla klientów. Nieczynna będzie również większość lokali zakupowych w galeriach handlowych. Otwarte będą tam jedynie lokale gastronomiczne, takie jak restauracje fast food czy też lodziarnie i kawiarnie. Klienci będą mogli udać się również do kin oraz innych miejsc rozrywki.

d23bt84

Niedziela handlowa – gdzie zrobić zakupy 18 listopada

Zakaz handlu w nadchodzącą niedzielę nie obejmuje sklepów działających na zasadzie franczyzy. Oznacza to, że już jutro na klientów będą czekać sklepy Żabka oraz Carrefour Express. Bez zmian czynne będą także stacje paliw, które ze względu na nowe przepisy znacząco zwiększyły oferowany asortyment. Zapominalscy 18 listopada zrobią zakupy również w sklepach osiedlowych, o ile za kasą stanie ich właściciel.

d23bt84

Podziel się opinią

Share
d23bt84
d23bt84