Trwa ładowanie...

Niedziela handlowa. Czy dzisiaj zrobimy zakupy?

Początkowo zakupy mogliśmy zrobić zazwyczaj dwa razy w miesiącu. W nowym roku ustawa została zaostrzona i niedziele handlowe zostały ograniczone w większości do jednego weekendu.

Share
Niedziela handlowa. Czy dzisiaj zrobimy zakupy?
Źródło: WP.PL
d2m7jc2

Niedziela handlowa w Polsce to coraz większa rzadkość. Wszystko z powodu zapisów ustawy o zakazie handlu w niedziele, która obowiązuje w Polsce od marca 2018 r.

Zobacz: Niedziele handlowe a zakaz handlu. Obroty w sklepie 8 razy wyższe

Niedziela 24 listopada jest tym samym niedzielą handlową.

d2m7jc2

Niedziela handlowa a zakaz handlu - listopad 2019

Ustawa o zakazie handlu przewiduje kilka wyjątkowych sytuacji. Zgodnie z harmonogramem dodatkowe niedziele handlowe odbędą się w grudniu. Zakupy uda nam się zrobić 15, 22 i 29 grudnia. Podobna sytuacja miała miejsce w kwietniu, kiedy to na tydzień przed Wielkanocą wszystkie sklepy były otwarte.

Spora zmiana w zakazie handlu w niedzielę czeka nas w 2020 roku. Od stycznia niedziele handlowe będą odbywały się znacznie rzadziej. W całym 2020 roku odbędzie się tylko kilka niedziel handlowych.

Niedziela handlowa - listopad 2019:

  • 24 listopada

Niedziele niehandlowe - listopad 2019

  • 3 listopada
  • 10 listopada
  • 17 listopada

We wskazane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale także inne czynności związane ze sprzedażą, m.in. przeładunki, logistyka, dystrybucja oraz magazynowanie. Z zakazu wyłączone z są np. stacje benzynowe, apteki i sklepy związane z obsługą turystów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m7jc2

Podziel się opinią

Share
d2m7jc2
d2m7jc2