Trwa ładowanie...
upadłość
29-01-2013 13:35

Niemcy: Linie lotnicze OLT Express złożyły wniosek o upadłość

Niemieckie linie lotnicze OLT Express złożyły wniosek o upadłość - poinformował we wtorek rzecznik przewoźnika Matthias Burkard. Podobnie jak dzień wcześniej także we wtorek firma odwołała wszystkie loty. Niepewny jest los 500 pracowników firmy.

Niemcy: Linie lotnicze OLT Express złożyły wniosek o upadłośćŹródło: newspix.pl
d2b4uqr
d2b4uqr

Agencja dpa pisze, że nie wiadomo jeszcze, który sąd - w Bremie czy w Stuttgarcie - zajmie się wnioskiem.

Ostfriesische Lufttransport GmbH (OLT) jest jedną z najstarszych niemieckich linii lotniczych. Flota przewoźnika składała się ostatnio z 15 samolotów, obsługujących połączenia w Niemczech.

Firma przeżywała ostatnio poważne kłopoty finansowe. Pod koniec ubiegłego roku OLT straciły dwa duże zamówienia. Kierownictwo firmy opracowało program restrukturyzacji, który został jednak obecnie odrzucony przez ostatniego właściciela - firmę z Holandii.

Zdaniem Związku Niemieckiego Transportu Lotniczego upadek OLT jest dowodem na trudną sytuację całej branży w Niemczech. - OLT jest trzecim przewoźnikiem w ciągu roku, który musiał ogłosić upadłość - powiedział prezes organizacji Klaus-Peter Siegloch. Wskazał na rosnące obciążenia podatkowe ze strony państwa, które mają negatywny wpływ na konkurencyjność niemieckich linii lotniczych.

d2b4uqr

Linie OLT zostały założone w 1958 roku w Emden, ostatnio siedziba spółki znajdowała się w Bremie. W 2011 roku przejęła je polska grupa kapitałowa Amber Gold z Gdańska, która w lipcu zawiesiła loty i ogłosiła upadłość.

We wrześniu niemieckiego przewoźnika przejął holenderski inwestor Panta Holdings. Do końca ubiegłego roku linie OLT szybko się rozwijały, przejmując spółkę Contact Air ze Stuttgartu i powiększając liczbę połączeń.

d2b4uqr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b4uqr