Trwa ładowanie...

Nitras kpi z polityków PiS. Z pompą rozpoczęli inwestycję, choć nie ma jeszcze projektu

Morska Stocznia Remontowa "Gryfia" w Szczecinie zbuduje prom dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Pod koniec czerwca odbyło się uroczyste położenie stępki z udziałem VIP-ów. Sławomir Nitras z PO zwraca jednak uwagę, że... dopiero teraz władze stoczni rozpisały konkurs na projekt techniczny promu.

Nitras kpi z polityków PiS. Z pompą rozpoczęli inwestycję, choć nie ma jeszcze projektuŹródło: wikimedia Commons, fot: Wikimedia
d43pzpi

Byli politycy PiS z ministrem Mateuszem Morawieckim na czele, były listy od prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło. 23 czerwca oficjalnie ogłoszono, że rozpoczyna się budowa promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Uroczyście położono stępkę, co jest symbolicznym momentem rozpoczęcia prac.

Minęły 3 tygodnie i Stocznia "Gryfia" ogłosiła konkurs na projekt techniczny wspomnianego promu. Polityk PO Sławomir Nitras wykorzystał ten fakt, by zakpić z politycznych przeciwników na Twitterze Z nazwiska wymienił wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego. "J.Brudziński stępkę położył już dawno, dopiero teraz będzie konkurs na projekt promu. Mógł zacząć od wodowania od razu" - ironizuje Nitras.

Jak informuje Radio Szczecin, aby zbudować prom, potrzebne są trzy projekty: kontraktowy, który został oddany 5 czerwca, klasyfikacyjny i na końcu roboczy. Biuro, które wykona do końca projektowanie jednostki, ma zostać wyłonione w sierpniu lub na początku września.

Zobacz także: Najbogatszy minister. Analizujemy majątek Mateusza Morawieckiego

Prom budowany na pochylni Wulkan w Szczecińskim Parku Przemysłowym ma zostać przekazany armatorowi w 2020 r.

d43pzpi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43pzpi