Trwa ładowanie...

NJU.mobile - nowość - na kartę i abonament bez długiej umowy i limitów

Dzisiaj poznaliśmy szczegóły oferty nju mobile – nowej marki telefonii komórkowej. O jej wejściu na rynek było wiadomo co najmniej od kilku dni.

NJU.mobile - nowość - na kartę i abonament bez długiej umowy i limitówŹródło: nju.mobil
dakm758
dakm758

Dzisiaj poznaliśmy szczegóły oferty NJU.mobile - nowej marki telefonii komórkowej. O jej wejściu na rynek było wiadomo co najmniej od kilku dni.

Wśród internautów krążyło wiele spekulacji na temat tego czy nowa marka będzie konkurencyjna i jaką przedstawi ofertę. Dziś już wiemy wszystko i wygląda na to, że mamy prawdziwą rewolucję w ofertach dla klientów, którzy szukają tanich usług bez limitów. NJU.mobile rzucił wyzwanie operatorom uznawanym dotąd za najbardziej konkurencyjnych – już teraz widać, że trudno im będzie sprostać tej nowej ofercie. Obok naprawdę bardzo atrakcyjnych cen zaskoczył wszystkich bardzo nowatorskim mechanizmem rozliczania usług a także brakiem abonamentu i długotrwałych usług w ofercie z rachunkiem.

Krótko po godzinie 12.00 na rynku operatorów telekomunikacyjnych swoją działalność zainaugurował nowy operator. Nju mobile zaprezentował całkowicie nowe, niespotykane dotąd na polskim rynku rozwiązania taryfowe. NJU.mobile to oferta na kartę i oferta z rachunkiem. W obu obowiązują jednakowe – niskie stawki na połączenia – 19 gr/min i 9 gr za SMS do wszystkich sieci w Polsce. Jest też dostępny internet taryfikowany co 100 kB wg podstawowej stawki 19 gr za 1 MB. Jednak niskie ceny to zdecydowanie nie wszystko – największe atrakcje kryją się w mechanizmach poszczególnych ofert.

NJU.mobile z rachunkiem tylko pozornie jest podobna do znanych dotąd ofert abonamentowych. Nie ma w niej bowiem ani abonamentu, ani umów na z góry określoną liczbę miesięcy, to zupełna nowość na rynku, czegoś takiego nie zaoferował dotąd nikt inny. NJU.mobile jako pierwszy w ofercie z rachunkiem proponuje bezterminową umowę, którą możemy w każdej chwili rozwiązać z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego tylko jeden okres rozliczeniowy, czyli na koniec kolejnego miesiąca. Za rozwiązanie umowy klientowi nie grożą żadne kary umowne.

dakm758

Korzystając z nju z rachunkiem nie płacimy abonamentu. Jest zamiast niego opłata minimalna, która wynosi jedynie 9 zł. i można ją w całości wykorzystać na połączenia głosowe, wiadomości tekstowe i dostęp do sieci. Znaczy to, że jeśli w ciągu miesiąca korzysta się mało i suma należności (liczonych wg podstawowego cennika) za rozmowy, SMSy i internet wyniesie na przykład 7,50 zł, to trzeba będzie zapłacić w rachunku opłatę minimalną - 9 zł. Jeśli natomiast korzysta się więcej i należność za połączenia, SMSy oraz internet wyniesie powiedzmy 12,50 zł, to w rachunku do zapłacenia będzie właśnie 12,50 zł czyli tylko za wykorzystane usługi bez żadnych innych dopłat. Innymi słowy - nie ma tu abonamentu na określoną liczbę minut wymiennych na SMSy i osobno pakietu na internet. To bardzo elastyczne rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którym zdarzają się okresy, kiedy z telefonu korzystają mało. W normalnych ofertach musieliby zapłacić stały - wyższy abonament.

Ale to jeszcze nie wszystko. NJU.mobile to idealna propozycja dla ceniących sobie kontrolę nad wydatkami na telefon, jak i nieograniczony dostęp do usług. Oferta z rachunkiem ma jeszcze jedno bardzo korzystne rozwiązanie - można je określić jako cenę maksymalną, za korzystanie z poszczególnych rodzajów usług. Działa to w ten sposób, że jeśli w ciągu miesiąca suma za połączenia telefoniczne osiągnie 29 zł (po 19 gr/min), to wszystkie kolejne rozmowy, za które normalnie należałoby zapłacić kolejne złotówki, są już bezpłatne i można z nich korzystać bez limitu. Ta sama zasada dotyczy SMSów za maksymalnie 9 zł oraz mobilnego internetu, który będzie kosztował nie więcej niż 19 zł. Mamy więc do czynienia ze znanymi z rynku ofertami no limit, które dotąd kierowane były do najzamożniejszych klientów. Różnica polega na tym, że tu możemy korzystać z no-limit wtedy kiedy potrzebujemy i na co potrzebujemy. Nie trzeba kupować abonamentu no-limit na 12 czy 24 miesiące i płacić za niego dużo więcej niezależnie od tego czy
się go wykorzystuje czy nie. Każda z usług rozliczana jest oddzielnie, a to oznacza, że jeśli korzystamy tylko z rozmów i prowadzimy ich na prawdę bardzo dużo – mamy do dyspozycji no limit za 29 zł. To absolutnie najtańsza oferta na rynku. Nawet jeśli bardzo intensywnie rozmawiamy, SMSujemy i korzystamy z internetu nasz rachunek za nielimitowane korzystanie z telefonu kosztować nas będzie zaledwie 57 zł miesięcznie. Jeśli nie przekroczymy natomiast maksymalnych poziomów dla poszczególnych usług, to wartość naszego rachunku będzie rozliczona według rzeczywistego wykorzystania minut, SMS-ów lub danych. Jedynym ograniczeniem jest wyhamowanie prędkości internetu w komórce po wykorzystaniu 1 GB na transmisję danych.

Jeśli 1 GB danych to za mało użytkownicy mogą aktywować dodatkowe pakiety na transmisję danych. 350 MB to wydatek rzędu 5 zł, natomiast 700 MB kosztować będzie 7 zł. Wydaje się jednak, że 1 GB z powodzeniem wystarczy większości użytkowników. Szacuje się, że średnie miesięczne żużycie transmisji danych w komórce to w Polsce ok 0,3 GB.

Innym ciekawym rozwiązaniem zaproponowanym przez nju jest możliwość szybkiego odblokowania telefonu, jeśli zapomnielismy opłacić rachunek. Wystarczy doładować numer podobnie jak w ofercie na kartę aby móc znów korzystać z telefonu z rachunkiem. Ta usługa nazywa się Skarbonka..

dakm758

Nju mobile przygotował oczywiście także ofertę na kartę. Wystarczy zakupić starter za 5 lub 20 zł. I te kwotę w całości mamy do dyspozycji. Można ją wykorzystać na połączenia głosowe, wiadomości tekstowe lub internet. Po wyczerpaniu limitu wystarczy doładować kartę jedną z ośmiu dostępnych zdrapek lub doładowań elektronicznych Orange. Ważność konta zależna jest od wysokości doładowania i może sięgnąć nawet roku. Operator przewidział doładowania o wartości 5, 10, 25, 35, 40, 50, 100 i 200 złotych Najdroższa zdrapka wydłuży ważność konta dla odbierania połączeń i SMS-ów aż na 372 dni, a dla połączeń wychodzących na 186 dni.

Ciekawostką jest to, że użytkownicy NJU na kartę mogą także korzystać z oferty no limit. Co więcej no limit mogą włączać wtedy, kiedy go potrzebują. Wystarczy aktywować usługę "do wszystkich", która kosztuje 2 złote i jest ważna 7 dni. Daje ona możliwość nielimitowanego dzwonienia i wysyłania SMS-ów do wszystkich sieci. W pakiecie otrzymają również 100 MB na transfer danych z maksymalną prędkością.

Jak to działa? Podobnie jak w przypadku oferty z rachunkiem. Niewielka liczba połączeń obciąży konto klienta jedynie za rzeczywiste używanie telefonu według cennika. Jeśli natomiast klient będzie dużo rozmawiał czy SMS-ował, to po wykorzystaniu w ciągu dnia usług za sumę 2 zł, za kolejne połączenia i SMSy do końca dnia nie zapłaci już ani złotówki a oprócz tego będzie miał do dyspozycji 100 MB na internet. Zakładając, że jesteśmy bardzo aktywnym użytkownikiem telefonu za tydzień korzystania z no limit na rozmowy, SMSy i internet zapłacimy w nju mobile na kartę w sumie 16 zł.

dakm758

Użytkownicy pre-paidów, którzy dużo korzystają z internetu mogą aktywować dodatkowe pakiety danych. Za 7 zł zyskują 350 MB do wykorzystania w ciągu 31 dni. Można aktywować dowolną liczbę pakietów.

Obie oferty NJU.mobile są w zamyśle proste i tanie, to samo dotyczy sposobu ich zamawiania i obsługi klientów, którzy z nich korzystają. Startery oferty na kartę będzie można kupić w standardowych dla ofert pre-paid kanałach sprzedaży, czyli kioskach i na stacjach paliw ale i poprzez stronę internetową www.njumobile.pl. W przypadku oferty z rachunkiem umowę będzie się zawierało przez internet a kurier dostarczy ja do domu. Również przez internet będzie odbywała się obsługa klientów. Na stronie www można skorzystać ze wsparcia pomocy technicznej czy narzędzi obsługi klienta. Do dyspozycji jest też linia automatycznej obsługi nju mobile pod numerem *620. Połączenie z nią jest płatne - 40 gr ale to nie wygórowana cena przy tak interesującej ofercie.

Aktywacja karty SIM z rachunkiem dla wszystkich klientów zamawiających e-fakturę jest bezpłatna.

Nowa oferta NJU.mobile jeszcze przed ogłoszeniem wywołała bardzo żywą reakcję wśród użytkowników telefonów - ma wszelkie szanse by stać się przebojem rynku. Już jutro w mediach wystartuje kampania reklamowa nowej marki. Pierwszym jej etapem będą akcje teaserowe.

Kamil Jakubczak

dakm758
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dakm758