Trwa ładowanie...
doxwg54

Notowaniom na GPW może sprzyjać uspokojenie na rynku ropy

Warszawa, 12.04.2016 (ISBnews/ CMC Markets) - Pomimo odbicia się wartości WIG20 od kluczowego poziomu oporu, notowania akcji nie spadły znacznie. Może im sprzyjać uspokojenie na rynku ropy.

Share
doxwg54

Wczorajsza sesja nie przyniosła wiele zmian na warszawskiej giełdzie. W szczególności warto zwrócić uwagę na niskie obroty.? 321 mln zł obrotu na WIG20 potwierdza minimalną aktywność inwestorów, a jednocześnie wskazuje, że pomimo ostatniej fali wzrostowej nie ma wielu sprzedających. Na razie odbicie od najważniejszej strefy oporu dla średnioterminowego stanu polskiego rynku akcji - na poziomie 2000 pkt i wyżej dla WIG20 - nie przyniosło mocniejszej fali wyprzedaży. To wstępny, pozytywny sygnał, ale nadal wskazana jest ostrożność i cierpliwość.

Ewidentnie inwestorzy na GPW czekają na klarowny sygnał z giełd zagranicznych. Tutaj wsparciem dla cen akcji może być odbicie na rynku surowców. Sytuacja, szczególnie na rynku ropy, zaczyna wyglądać spokojniej, a właśnie stabilność cen będzie pozytywnie odczytana przez inwestorów akcyjnych.

Najlepsi klienci CMC Markets na kasowym rynku ropy mają w większości otwarte pozycje na wzrost (57%). Również na głównych indeksach przeważa optymizm - na niemieckim indeksie DAX 60% klientów ma otwarte pozycje długie.?

doxwg54

Dzisiaj dla rynków kluczowe będą odczyty danych dotyczących inflacji. Po doniesieniach z Niemiec, teraz rynki czekają na inflację CPI z Wielkiej Brytanii. Wzrost o 0,3% w marcu dałby roczny wzrost cen o 0,4%. Jeżeli mamy już do czynienia ze zmianą trendu inflacyjnego, to taki stan rzeczy jeszcze bardziej skomplikuje sytuację banków centralnych na świecie. W kraju analitycy oczekują rocznej wartości bazowej inflacji CPI na -0,1%, po braku zmiany w marcu.? Wczoraj poznaliśmy jednak dane dotyczące "szerokiego" wskaźnika w CPI i prawdopodobnie rynek jest spokojny przed dzisiejszym odczytami.

Łukasz Wardyn, dyrektor - Europa Wschodnia, CMC Markets

(ISBnews/ CMC Markets)

doxwg54

Podziel się opinią

Share
doxwg54
doxwg54