Trwa ładowanie...

Nowa inwestycja w Polsce. Powstanie najwyższy biurowiec w UE

310 metrów wysokości – tyle wraz z iglicą będzie mierzyć nowy wieżowiec, który stanie w centrum Warszawy. Robocza nazwa budynku to Chmielna Business Centre. Będzie to najwyższy biurowiec w Unii Europejskiej. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w 2020 roku.

Nowa inwestycja w Polsce. Powstanie najwyższy biurowiec w UEFot: Wizualizacja HB Reavis/skyscrapercity.com
d44c18m
d44c18m

Nowy budynek będzie o 73 m wyższy od najwyższego obiektu w Polsce - Pałacu Kultury i Nauki. Obecnie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej jest brytyjski The Shard. Mierzy on 309,6 metrów. Nową inwestycję w Polsce zrealizuje słowacka firma deweloperska HB Reavis. Warszawski ratusz wydał pozwolenie na budowę. Jest ono jeszcze nieprawomocne. Proces ten potrwa ok. 2 tygodnie.

Kompleks będzie składał się z 230-metrowego wieżowca oraz 80-metrowej iglicy. Obok powstaną dwa mniejsze budynki biurowe o wysokości 103 oraz 81 metrów. Całkowita powierzchnia inwestycji to 140 tys. m kw.

Kompleks stanie przy ul. Chmielnej 69-71, naprzeciwko Dworca Centralnego w Warszawie na byłej działce należącej do PKP. Deweloper wykupił ją w 2011 roku za 171 mln zł.

Za projekt najwyższego budynku w Unii Europejskiej odpowiada pracownia Foster and Partners.

Budowa zostanie podzielona na trzy etapy. W pierwszej kolejności deweloper zrealizuje część podziemną – wspólną dla trzech budynków inwestycji. Pierwsze prace firma chcą rozpocząć jeszcze w tym roku.

HB Reavis to jeden z trzech głównych deweloperów prowadzących działalność w Europie Wschodniej, głównie w Czechach, Polsce i na Słowacji.

d44c18m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44c18m