Trwa ładowanie...
di5ncvr
di5ncvr

Nowak z MF: Sfinansowano ok. 98% całorocznych potrzeb pożyczkowych

Warszawa, 28.10.2016 (ISBnews) - Z uwzględnieniem wycenionej wczoraj emisji private placement w euro, stopień sfinansowania potrzeb pożyczkowych po nowelizacji budżetu wynosi ok. 98%, poinformował wiceminister finansów Piotr Nowak.
Share
di5ncvr

"Do końca października sfinansowaliśmy całość potrzeb pożyczkowych zapisanych w ustawie budżetowej na 2016 r. Z uwzględnieniem wycenionej wczoraj emisji private placement w euro, stopień sfinansowania potrzeb po nowelizacji budżetu wynosi ok. 98%. Należy jednak pamiętać, że nowelizacja uwzględniała jedynie zwiększenie wydatków budżetu środków europejskich o 8,9 mld zł i nie musi oznaczać większej podaży obligacji w stosunku do pierwotnie założonej w budżecie" - napisał Nowak w komentarzu do podaży obligacji skarbowych na listopad.

W listopadzie planowane są dwa przetargi obligacji: zamiany (3 listopada) i sprzedaży (17 listopada), nie jest natomiast planowana emisja bonów skarbowych.

"Na przetargu zamiany sprzedawane będą obligacje dwu- i dziesięcioletnie o oprocentowaniu stałym oraz obligacje indeksowane. Odkupywane będą trzy serie obligacji zapadające w 2017 r. - styczniowa i kwietniowa (tj. serie o najbliższym terminie wykupu) oraz październikowa (tj. seria o największej wartości). Podaż na przetargu sprzedaży uzależniona będzie od warunków rynkowych, przy czym nie będą oferowane obligacje sprzedawane na przetargu zamiany" - napisał Nowak.

We wrześniu portfel złotowych papierów skarbowych inwestorów zagranicznych zwiększył się o 4,1 mld zł, co wynikało głównie ze wzrostu zaangażowania nierezydentów w obligacje długoterminowe (+2,9 mld zł), poinformował także wiceminister.

(ISBnews)

di5ncvr

Podziel się opinią

Share
di5ncvr
di5ncvr