Trwa ładowanie...

Nowy abonament RTV. Zygmunt Solorz-Żak stawia sprawę jasno

- Nie powinniśmy przekazywać tych danych. To by oznaczało złamanie prawa - mówi Zygmunt Solorz-Żak o propozycji zmian w abonamencie. Właściciel Cyfrowego Polsatu dodaje, że to państwo ma pełną informację o swoich obywatelach i ono powinno je przekazywać Poczcie Polskiej. - Widzimy już pierwszy odpływ klientów, którzy nie chcą płacić abonamentu – stwierdza Andrzej Rogowski, szef Multimedia Polska.

Nowy abonament RTV. Zygmunt Solorz-Żak stawia sprawę jasnoŹródło: East News
d4lmgvj
d4lmgvj

W Sopocie trwa konferencja Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. To na niej głos zabrał Zygmunt Solorz-Żak komentując informacje, że już w środę rząd może skierować do Sejmu nowelizację ustawy abonamentowej, która nakaże platformom cyfrowym i telewizjom kablowym przekazać do Poczty Polskiej dane o swoich klientach. Ta dzięki temu ma zobowiązać abonentów do płacenia na media publiczne.

- Nie powinniśmy udostępniać tych danych. To będzie złamanie prawa. Państwo ma dane osobowe obywateli i to ono powinno przekazać je Poczcie Polskiej. Są prostsze metody. Abonament powinien płacić każdy obywatel - dodał właściciel Cyfrowego Polsatu.

Platformy cyfrowe i kablówki przypominają, że nowe prawo zmusi do płacenia na media publiczne jedynie tych, którzy mają wykupione u nich pakiety. Osoby, które go nie mają, ale oglądają telewizję przez naziemne nadajniki, nadal pozostaną poza systemem. Pośrednio więc usługi kablówek i platform podrożeją o ok. 25 zł, bo tyle wynosi abonament rtv.

- Już kilkadziesiąt osób zrezygnowało z naszych usług. Dostajemy coraz więcej takich sygnałów z naszego biura obsługi klientów już teraz. A przecież nowego prawa jeszcze nie ma – mówi w rozmowie z WP finanse Andrzej Rogowski z Multimedia Polska.

Jak dodał ludzie się burzą, bo nie chcą by ich dane były przekazywane obcym podmiotom. - Burzą się też dlatego, bo słyszą, że jest to łamanie prawa. I ten proces nie tylko u nas będzie postępował. Temat będzie miał swoje echo społeczne – mówi nam Rogowski.

d4lmgvj

Zaznaczył, że jego nie interesuje polityka i nie chce się łączyć sprawy abonamentu z tym, kto jest u władzy na Woronicza. - Płacenie abonamentu nie powinno być mieszane z polityką. Mnie interesuje moja relacja z klientem i postępowanie zgodnie z prawem - dodaje.

Rogowski pytany o sugestię Solorza-Żaka, o możliwości nie przekazania przez kablówki i platformy cyfrowe danych, bo oznaczać będzie to złamanie prawa, stwierdził, że to tylko spekulacje.

d4lmgvj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lmgvj