Trwa ładowanie...
d44xgx3
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Nowy most graniczny ze Słowacją otwarty dla ruchu

Od środy kierowcy jadący na Słowację mogą korzystać z nowego mostu granicznego na Popradzie, który połączył Piwniczną-Zdrój ze słowackim Mniszkiem. Budowa przeprawy trwała trzy i pół roku i kosztowała prawie 7 mln euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy most graniczny ze Słowacją otwarty dla ruchu
(Fot: mat. GDDKiA)
d44xgx3

Budowę mostu granicznego realizowała strona słowacka, która na ten cel pozyskała fundusze unijne. Polska dopłaciła do budowy 2 mln euro.

Jak poinformowała Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wraz z budową mostu granicznego po stronie polskiej powstał szereg inwestycji drogowych - m.in. rozbudowano drogę krajową nr 97 prowadzącą do przejścia granicznego na długości niemal 3 km, powstała druga przeprawa na Popradzie, poprzedzająca most graniczny oraz wybudowano rondo i umocniono brzeg rzeki. Koszt robót po stronie polskiej wyniósł 55 mln zł.

Budowa mostu granicznego opóźniła się z powodu niekorzystnych warunków pogodowych. Przeprawa miała być gotowa w 2014 r. jednak wezbrane wody Popradu zalały ciężki sprzęt budowlany i uszkodziły wykonane konstrukcje.

d44xgx3

Podziel się opinią

Share

d44xgx3

d44xgx3