Trwa ładowanie...
pociągi

Nowy rozkład jazdy na kolei od wtorku. Co się zmieni?

Mniej pociągów do kurortów, więcej do dużych miast.

Share
Nowy rozkład jazdy na kolei od wtorku. Co się zmieni?
Źródło: WP.PL, Fot: Crusier/Wikimedia CC BY-SA 3.0
d3cr4ak

Od wtorku, 1 września, wejdzie w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Przewoźnicy znów muszą dostosować swoje chęci do możliwości wciąż remontowanej sieci kolejowej. Utrudnienia cały czas będą występować na trasach z Warszawy do Skierniewic, z Krakowa do Rzeszowa oraz z Wrocławia do Poznania.

Jak mówi rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska, z rozkładu znikną tak zwane pociągi wakacyjne, które od połowy czerwca wzmacniały trasy ze stolicy nad morze i w góry.

d3cr4ak

W rozkładzie pojawią się natomiast nowe połączenia z Warszawy do Gdyni oraz do Szczecina. Kolejarze uruchomią też nowe połączenie z Olsztyna do Poznania i z Wrocławia do Bielska Białej.
Z ruchu nadal będzie wyłączony fragment trasy kolejowej Warszawa - Białystok. By się sprawnie dostać ze stolicy na północny wschód, trzeba korzystać z komunikacji zastępczej.

Nowe rozkłady są już dostępne na dworcach kolejowych. O szczegóły można też zapytać tak zwanych mobilnych informatorów, którzy pełnią dyżury na kilkunastu największych dworcach kolejowych. Informacje o zmianach są też dostępne na stronach internetowych przewoźników.

Zobacz także: Gigantyczny wzrost liczby pasażerów w PKP. Karnowski: To efekt Pendolino

d3cr4ak

Podziel się opinią

Share
d3cr4ak
d3cr4ak