ycipk-3wrxo5
IAR
pociągi

Nowy rozkład jazdy na kolei od wtorku. Co się zmieni?

Mniej pociągów do kurortów, więcej do dużych miast.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy rozkład jazdy na kolei od wtorku. Co się zmieni?
(WP.PL, Fot: Crusier/Wikimedia CC BY-SA 3.0)
ycipk-3wrxo5

Od wtorku, 1 września, wejdzie w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Przewoźnicy znów muszą dostosować swoje chęci do możliwości wciąż remontowanej sieci kolejowej. Utrudnienia cały czas będą występować na trasach z Warszawy do Skierniewic, z Krakowa do Rzeszowa oraz z Wrocławia do Poznania.

Jak mówi rzeczniczka PKP Intercity Zuzanna Szopowska, z rozkładu znikną tak zwane pociągi wakacyjne, które od połowy czerwca wzmacniały trasy ze stolicy nad morze i w góry.

W rozkładzie pojawią się natomiast nowe połączenia z Warszawy do Gdyni oraz do Szczecina. Kolejarze uruchomią też nowe połączenie z Olsztyna do Poznania i z Wrocławia do Bielska Białej.
Z ruchu nadal będzie wyłączony fragment trasy kolejowej Warszawa - Białystok. By się sprawnie dostać ze stolicy na północny wschód, trzeba korzystać z komunikacji zastępczej.

ycipk-3wrxo5

Nowe rozkłady są już dostępne na dworcach kolejowych. O szczegóły można też zapytać tak zwanych mobilnych informatorów, którzy pełnią dyżury na kilkunastu największych dworcach kolejowych. Informacje o zmianach są też dostępne na stronach internetowych przewoźników.

Zobacz także: Gigantyczny wzrost liczby pasażerów w PKP. Karnowski: To efekt Pendolino

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3wrxo5

ycipk-3wrxo5
ycipk-3wrxo5