Trwa ładowanie...
d46k4xy
13-01-2017 13:45

Nowy Sącz/ W tym roku budowa nowego mostu Heleńskiego na Dunajcu

W tym roku rozpocznie się budowa nowego mostu Heleńskiego na Dunajcu w Nowym Sączu wraz z przebudową układu komunikacyjnego po obu stronach rzeki. Inwestycja szacowana na ok. 90 mln zł uzyskała unijne dofinansowanie w wysokości 24,5 mln zł.

d46k4xy
d46k4xy

Jak podkreślił w piątek prezydent miasta Ryszard Nowak, nowy most zastąpi wysłużony stary most Heleński, który znajduje się w fatalnym stanie technicznym. Most leżący w ciągu drogi krajowej nr 28 stanowi jedną z najważniejszych przepraw w Nowym Sączu. Według niego inwestycja realizowana jest zgodnie z przyjętym harmonogramem - w tym roku ogłoszony zostanie przetarg i rozpocznie się budowa.

Przebudowa obejmie cały układ komunikacyjny układ komunikacyjny ulic: Krakowskiej, Legionów, Bulwar Narwiku w ciągu dróg krajowych nr 75 i 28. Miasto otrzymało na ten cel 24,5 mln zł z unijnego Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Kolejne 26 mln zł zarezerwowano w tegorocznym budżecie miasta. Wartość całej inwestycji szacowana jest na blisko 91 mln zł.

Przeprawa przez Dunajec będzie mieć cztery pasy ruchu i ścieżkę rowerową. Powstaną też dwa ronda ułatwiające wjazd na nowy most. Zdaniem władz miasta inwestycja ta rozwiąże problemy komunikacyjne w centrum Nowego Sącza.

d46k4xy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46k4xy