Trwa ładowanie...

Nowy Szpital na wojnie z NFZ

Grupa Nowy Szpital zarzuca lubuskiemu oddziałowi NFZ ustawienie przetargów i zawiadamia w tej sprawie prokuraturę, ABW, NIK i wojewodę - informuje "Puls Biznesu".

Share
Nowy Szpital na wojnie z NFZŹródło: Jupiterimages
dbsny9l

Chodzi o dwa postępowania konkursowe na świadczenia z ratownictwa medycznego. - Doszło do manipulacji przy przeliczaniu punktów w przetargu na rejon krośnieński. Nasza oferta zdobyła 100 proc. punktów. Pytanie, ile musiało zdobyć Pogotowie Żarskie, aby wygrać konkurs. W drugim zaniżono naszą punktację. Trudno oprzeć się wrażeniu, że lubuski NFZ przeprowadził konkurs, preferując konkretny podmiot. Będziemy się odwoływać - zapowiada szef Grupy Marcin Szulwiński.

Skarga trafiła już nie tylko do Ministerstwa Zdrowia. Jak wylicza Szulwiński, spółka złożyła zawiadomienie też do prokuratury, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Najwyższej Izby Kontroli; o sprawie poinformowano też wojewodę lubuskiego. - Działamy na rynku od ponad 10 lat i do tej pory nie spotkaliśmy się z takim naruszeniem przepisów - podkreśla.

To nie pierwsze starcie Nowego Szpitala i lubuskiego NFZ. Grupa zaskarżyła też decyzję funduszu z 2010 roku w sprawie konkursu na okulistyczne leczenie szpitalne. NFZ unieważnił przetarg.

Grupa nie jest jedyną, która dostrzega problem dyskryminacji podmiotów niepublicznych. - Właśnie w przetargach na świadczenia z zakresu ratownictwa medycznego placówki niepubliczne są najczęściej dyskryminowane - ocenia wiceszef Pracodawców RP Andrzej Mądrala.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dbsny9l

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbsny9l
dbsny9l