Trwa ładowanie...
d27u6ly

NWZ LC Corp zdecyduje o emisji do 270 mln akcji spółki z prawem poboru

02.08. Warszawa (PAP) - NWZ LC Corp 29 sierpnia zdecyduje o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze emisji do 270 mln akcji serii K z zachowaniem prawa poboru. Spółka chce...

d27u6ly

02.08. Warszawa (PAP) - NWZ LC Corp 29 sierpnia zdecyduje o podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze emisji do 270 mln akcji serii K z zachowaniem prawa poboru. Spółka chce pozyskać 270 mln zł na zakup spółki RB Finance Expert i spłatę zadłużenia związanego z budową Sky Tower - podał deweloper w uchwałach na walne.

"Przyjęta przez spółkę strategia rozwoju grupy zakłada nabycie spółki RB Finance Expert, w skład której wejdzie przedsiębiorstwo LC Corp Sky Tower, oraz spłatę zadłużenia związanego z inwestycją w budynek Sky Tower, wchodzący w skład tego przedsiębiorstwa (...) spółka planuje pozyskać środki w wysokości 270 mln zł. Środki w wysokości 34 mln zł mają zostać przeznaczone na zakup RB Finance Expert, natomiast 236 mln zł na spłatę zadłużenia związanego z budową budynku Sky Tower" - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Budynek Sky Tower to kompleks składający się z części mieszkalnej, biurowej oraz części usługowo-rekreacyjnej. Znajduje się we Wrocławiu.

"Potencjał biznesowy kompleksu jest wciąż w dużej mierze niewykorzystany. Kwota inwestycji, wraz z rozwojem kompleksu może przynieść spółce wymierne korzyści, w szczególności w związku z pojawieniem się nowych użytkowników budynku oraz wzrostem cen najmu lokali. Zdaniem zarządu spółki wartość Sky Tower ma obecnie ogromny potencjał i z upływem czasu jego wartość będzie rosła" - podano w uzasadnieniu.

"Przejęcie kontroli nad RB Finance Expert pozwoli zdywersyfikować przychody grupy kapitałowej. Zarząd spółki sądzi również, że transakcja nabycia wpłynie na polepszenie wyników finansowych GK LC Corp" - dodano.

Proponowany dzień prawa poboru akcji nowej emisji to 22 listopada 2013 r.

Obecnie kapitał spółki dzieli się na 447.558.311 akcji. (PAP)

jow/ osz/

d27u6ly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27u6ly