Trwa ładowanie...
d1quurp

NWZ Petrolinvestu uchwaliło warunkowe podwyższenie kapitału o kwotę do 400 mln zł

26.11. Warszawa (PAP) - Walne zgromadzenie Petrolinvestu uchwaliło warunkowe podwyższenie kapitału o kwotę do 400 mln zł przez emisję do 40 mln akcji serii F, z wyłączeniem prawa...

Share
d1quurp

26.11. Warszawa (PAP) - Walne zgromadzenie Petrolinvestu uchwaliło warunkowe podwyższenie kapitału o kwotę do 400 mln zł przez emisję do 40 mln akcji serii F, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy - podała spółka w komunikacie.

Spółka wyemituje też 40 mln warrantów subskrypcyjnych uprawniających do objęcia akcji serii F. Prawa wynikające z warrantów będą mogły zostać zrealizowane do dnia 31 grudnia 2016 roku.

Jak podał Petrolinvest, emisja akcji i warrantów subskrypcyjnych związana jest z zabezpieczeniem środków finansowych na inwestycje oraz rozwój posiadanych przez grupę Petrolinvest projektów związanych z gazem łupkowym i ropą łupkową, w tym w szczególności na finansowanie prac na koncesjach posiadanych przez spółki z grupy Petrolinvest, zgodnie z harmonogramem określonym w tych koncesjach.

Emisja ma także stanowić zabezpieczenie potencjalnych potrzeb finansowych spółki w związku z redukcją jej zadłużenia oraz zapewnić wypełnienie zobowiązań wobec instytucji finansujących i innych podmiotów.

Petrolinvest podał, że decyzja o wielkości oferty i cenie emisyjnej akcji i warrantów zostanie podjęta przez zarząd i będzie wymagać uzyskania zgody rady nadzorczej.(PAP)

mto/ ana/

d1quurp

Podziel się opinią

Share
d1quurp
d1quurp