Trwa ładowanie...

Od środy obowiązuje nowy cennik biletów Przewozów Regionalnych

W Przewozach Regionalnych obowiązuje od środy nowy cennik biletów. Zmieniły się ceny biletów jednorazowych pociągów dalekobieżnych. Średnio koszt przejazdu międzywojewódzkimi pociągami InterRegio wzrósł o 90 groszy.

Od środy obowiązuje nowy cennik biletów Przewozów RegionalnychŹródło: AFP
dy3kz8r
dy3kz8r

Jak poinformowała w środę PAP rzeczniczka Przewozów Regionalnych Katarzyna Mirowska, zmiany cen dotyczą wyłącznie biletów jednorazowych. Ceny biletów okresowych pozostają bez zmian. Korekta cen dotyczy tylko pociągów dalekobieżnych, nie będzie zmian cen biletów na pociągi regionalne.

- Najbardziej znacząca jest podwyżka cen biletów na pociągi na trasach od 201 do 240 kilometrów. Zapłacimy o 2,40 zł więcej, w sumie 42,90 zł, a nie jak do tej pory 40,50 zł - wyjaśniła rzeczniczka. Dotyczy to m.in. pociągów Warszawa-Toruń czy Poznań-Szczecin.

Inną zmianą jest likwidacja przedziału cenowego biletów na najkrótsze trasy. Do tej pory było tak, że bilety za przejazd na najkrótszej trasie, czyli do 20 km, kosztowały 9 zł, a na trasie od 21 do 40 km - 11 zł. Teraz powstała jedna kategoria - od 0 km do 40 km - w której za bilet trzeba zapłacić 11 zł. - W przypadku pociągów dalekobieżnych scalenie taryfy nie będzie jednak odczuwalne, ponieważ pasażerowie, którzy wybierają pociągi InterRegio i RegioEkspres podróżują na dłuższych odcinkach - powiedziała rzeczniczka.

Jak zaznaczyła, nie zmienią się ceny biletów na przejazdy na najpopularniejszą wśród pasażerów odległość 281-320 km. Są to np. pociągi z Warszawy do Poznania, Krakowa czy Katowic. Mniej natomiast zapłacą za bilet podróżni korzystający z połączeń na trasach o długości 41-59 km, 60-80 km, 361-400 km, 401-500 km, 601-700 km.

dy3kz8r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy3kz8r