Trwa ładowanie...

Odmrażanie handlu. Wyspy handlowe w galeriach jednak będą otwarte

W ostatniej chwili rząd zdecydował się na zmiany w rozporządzeniu, dotyczącym luzowania gospodarki. Wśród najważniejszych poprawek jest przywrócenie tzw. wysp handlowych w galeriach i likwidacja 2 m obowiązkowego dystansu dla osób zamieszkujących wspólne gospodarstwo domowe.

Share
Odmrażanie handlu. Wyspy handlowe w galeriach jednak będą otwarte
Źródło: Pixabay
d1dy0zg

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów przewidywał, że wyspy handlowe pozostaną zamknięte. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaapelował do rządu o ich otwarcie, argumentując, że dalsze utrzymywanie na nich zakazu handlu detalicznego lub prowadzenia działalności usługowej jest niezasadne.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował na Twitterze o zmianie planów wobec wysp. Jak przyznał wiceminister, luzowanie obostrzeń objęło wiele innych miejsc, np. ośrodków i klubów jeździeckich. Zniesiony ma być też obowiązek utrzymywania 2 m dystansu między mieszkańcami jednego gospodarstwa domowego.

d1dy0zg

Przypomnijmy, że 4 maja zostaną otwarte galeria handlowe. Obowiązywać w nich będą nowe zasady sanitarne, m.in. konieczność utrzymywania dystansu, noszenie maseczek, dezynfekcja przymierzalni po każdym kliencie. O wszystkich nowych zasadach piszemy tu.

Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki w Polsce. Rzecznik rządu o otwarciu galerii. "Obowiązuje podwójny limit"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d1dy0zg

Podziel się opinią

Share
d1dy0zg
d1dy0zg