Trwa ładowanie...
d17tf4x
d17tf4x

Oferta Atal o wartości ok. 160 mln zł rusza dziś, debiut na GPW ok. 15 czerwca

Warszawa, 22.05.2015 (ISBnews) - Oferta publiczna Atal, z której spółka oczekuje wpływów na poziomie ok. 160 mln zł brutto, rozpoczyna się dziś od budowy księgi popytu, poinformowali przedstawiciele spółki. Spółka liczy, że notowania prawd do akcji (PDA) na GPW rozpoczną się ok. 15 czerwca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d17tf4x

W ramach publicznej emisji akcji oferowanych będzie 6,5 mln akcji serii E, stanowiące łącznie 16,79% podwyższonego kapitału zakładowego oraz głosów. Dotychczas jedynym akcjonariuszem Atal jest Juroszek Investments, w której 100% udziałów posiada Zbigniew Juroszek, założyciel i prezes spółki.

"Pozyskanie środków z emisji akcji jest naszym zdaniem najlepszym sposobem na przyspieszenie tempa rozwoju spółki. Uważam, że nasza oferta jest atrakcyjna ze względu na kompletny model biznesu - łącznie deweloperski z generalnym wykonawstwem - co pozwala nam chociażby na większą elastyczność biznesu i poprawę marży. Nasza rentowność jest najwyższa na rynku" - powiedział prezes Zbigniew Juroszek podczas konferencji prasowej.

Spółka chce wykorzystać środki z oferty na finansowanie realizacji aktualnych i przygotowywanych projektów deweloperskich, a także na zakup gruntów - po 50% na oba cele. Wpływy na cele akwizycje zostaną wykorzystane na rynku warszawskim i krakowskim. Prezes Atal wskazał, że wraz z zyskiem netto za 2014 firma może dysponować łącznie 300 mln zł na rozwój.

d17tf4x

"Atal zamierza wypłacać 40-50% skonsolidowanego zysku netto, począwszy od podziału zysku netto za 2015 rok" - poinformował wiceprezes Mateusz Juroszek.

Proces budowania księgi popytu potrwa od 22 maja do 27 maja. Publikacja ceny emisyjnej nastąpi 28 maja. Od tego dnia do 2 czerwca odbędzie się przyjmowanie zapisów. Zamknięcie oferty przewidywane jest na 3 czerwca. Około 15 czerwca spodziewany jest pierwszy dzień notowań PDA.

Doradcami Atal w procesie upublicznienia są: Dom Maklerski Raiffeisen Bank Polska oraz Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jako współoferujący, doradcą prawnym jest Kancelaria Radców Prawnych Oleś & Rodzynkiewicz, a rolę doradcy finansowego pełni Raiffeisen Investment Polska.

Grupa Atal aktualnie realizuje projekty deweloperskie w największych polskich miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi i Katowicach. W minionym roku deweloper sprzedał łącznie 1093 mieszkania, co zapewnia mu czołową pozycję wśród największych przedsiębiorstw w branży.

W ramach realizowanych inwestycji Atal w 2014 r. przekazał klientom 1655 mieszkań. W pierwszych czterech miesiącach bieżącego roku nabywców znalazło 470 mieszkań, to najlepszy wynik w historii firmy.

(ISBnews)

d17tf4x

Podziel się opinią

Share
d17tf4x
d17tf4x