Trwa ładowanie...
d2vkkz3

Oferta Intercoru i Mostu najkorzystniejsza na budowę obwodnicy Olsztyna

Warszawa, 20.05.2015 (ISBnews) - Oferta konsorcjum Intercor Sp. z o.o. z Zawiercia oraz Most Sp. z o.o. z Sopotu, warta 387,5 mln zł, została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na budowę odcinka południowej obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi krajowej nr 16 o długości 10 km (Olsztyn Zachód - Olsztyn Południe), podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Share
d2vkkz3

Budową odcinka obwodnicy Olsztyn Zachód - Olsztyn Południe zainteresowanych było 7 wykonawców. Ich oferty kształtowały się od 387,5 mln zł do 490,4 mln zł. Termin realizacji prac to 28 miesięcy, a okres gwarancji 10 lat. Planowany termin podpisania umowy to lipiec br., podała GDDKiA w komunikacie.

"Ponieważ najniższa kwota przekroczyła przewidziany przez zamawiającego budżet o 40 mln zł, konieczne było uzyskanie akceptacji Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju na zwiększenie szacunkowego limitu kosztów na to zadanie" - czytamy w komunikacie.

Po upływie czasu na wniesienie odwołań od rozstrzygnięcia przetargu oraz po przeprowadzeniu kontroli uprzedniej postępowania przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych możliwe będzie podpisanie umowy. Planowany termin podpisania umowy to lipiec 2015 r.

d2vkkz3

Jak podaje GDDKiA, odcinek obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 16 o długości 10 km będzie stanowić obejście miasta od przyszłego węła Olsztyn Zachód do węzła Olsztyn Południe. Droga zlokalizowana na terenie gmin Gietrzwałd i Stawiguda ominie miasto od południowego zachodu. Przebiegać będzie od drogi nr 16 w okolicach miejscowości Kudypy, poprzez okolice Gronit i Tomaszkowa do drogi nr 51.

"Do wykonania tego zadania zgłosiło się 9 wykonawców z ofertami od 548,9 mln zł do 1,2 mld zł. Do trzech wykonawców, którzy złożyli oferty poniżej kosztorysu zamawiającego wystąpiliśmy o wyjaśnienia dotyczące elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny. Termin na udzielenie odpowiedzi to 22 maja. Po otrzymaniu odpowiedzi podejmiemy decyzję o przyjęciu bądź odrzuceniu tych ofert. W przypadku tego zadania termin podpisania umowy jest na tym etapie trudny do określenia" - czytamy dalej.

Inwestycja polegać będzie na budowie odcinka obwodnicy o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. W ramach tego zadania, na przecięciu obwodnicy z drogą nr 51 zostanie wybudowany węzeł Olsztyn Południe.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj". Do wykonawcy oprócz robót budowlanych będzie należało wykonanie dokumentacji zamiennej wielobranżowej węzłów w zakresie projektu budowlanego oraz dokumentacji zamiennej w zakresie ewentualnej zmiany sposobu wzmocnienia podłoża i umocnienia skarp, a także uzyskanie wszystkich warunków technicznych, uzgodnień, opinii i decyzji.

Cała południowa obwodnica Olsztyna będzie drogą o długości 24,7 km. Oprócz dziesięciokilometrowego odcinka Olsztyn Zachód - Olsztyn Południe wraz z węzłem Południe, w ciągu drogi ekspresowej S51 budowana będzie druga część obwodnicy o długości 14,7 km, biegnąca od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód.

(ISBnews)

d2vkkz3

Podziel się opinią

Share
d2vkkz3
d2vkkz3