Trwa ładowanie...
firma
10-07-2010 08:20

Ok. 5,5 tys. osób stara się o dotację na utworzenie firmy na wsi

Około 5,5 tys. osób stara się o dofinansowanie z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na utworzenie małych firm na wsi. W piątek zakończył się drugi nabór wniosków. Na ten cel Agencja przeznaczy 1,2 mld zł - poinformował Departament Komunikacji Społecznej ARiMR.

Ok. 5,5 tys. osób stara się o dotację na utworzenie firmy na wsiŹródło: Jupiterimages
dxk79ot
dxk79ot

Drugi nabór wniosków o przyznanie pomocy na "tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 spotkał się z dużym zainteresowaniem. Do godz. 14 w piątek do oddziałów regionalnych ARiMR wpłynęło 5466 wniosków o wsparcie finansowe na utworzenie nowych miejsc pracy na terenach wiejskich. Nabór trwał od 28 czerwca do 9 lipca br. Część dokumentów trafi jeszcze do Agencji drogą pocztową.

Na założenie małej firmy można dostać od 100 do 300 tysięcy zł w zależności od liczby utworzonych miejsc pracy.

O wsparcie mogły się ubiegać osoby fizyczne i prawne planujące utworzenie lub rozwinięcie firm prowadzących na terenach wiejskich działalność niezwiązaną z rolnictwem. Pomoc może być udzielona firmom, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników i mają obrót lub całkowity bilans roczny na poziomie nieprzekraczającym 2 mln euro.

Najwięcej chętnych do skorzystania z pieniędzy na ten cel jest w Wielkopolsce, na Mazowszu, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Śląsku i Lubelszczyźnie oraz w woj. warmińsko-mazurskim.

dxk79ot

ARiMR wypłaci pomoc po zrealizowaniu projektu. Osobom, które nie mają wystarczająco dużo własnych środków na sfinansowanie inwestycji, Agencja może przyznać zaliczkę. Jej wysokość - to do 50 proc. pomocy przyznanej wnioskodawcy.

O kolejności, w jakiej będzie przysługiwała pomoc zadecyduje w tym roku liczba punktów, które Agencja przyzna konkretnemu wnioskowi na podstawie kryteriów określonych w rozporządzeniu ministerstwa rolnictwa. Preferowane będą projekty z regionów uboższych i z terenów o dużym bezrobociu.

dxk79ot
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxk79ot