Trwa ładowanie...

OLX ostrzega Polaków. "Polują na twoje dane i pieniądze"

OLX zachęca do bezpiecznego korzystania z serwisu i ostrzega przed oszustami. Nie klikajcie w linki otrzymane w korespondencji poza serwisem - apelują przedstawiciele platformy do swoich klientów.

Share
OLX ostrzega Polaków. "Polują na twoje dane i pieniądze"
OLX ostrzega Polaków. "Polują na twoje dane i pieniądze"Źródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d324ip5

OLX zachęca przy okazji do skorzystania z usługi "Przesyłki OLX", która z założenia ma zapewnić bezpieczną wysyłkę przedmiotów w różne rejony Polski.

"W sieci są jednak i tacy, którzy podszywając się pod Przesyłki OLX polują na Twoje dane i pieniądze" - alarmują przedstawiciele serwisu. Wskazują przy okazji, że podczas korzystania z Przesyłek OLX platforma nigdy nie prosi o kod CVV/CVC karty bankowej klienta ani wglądu w saldo jego konta.

Po zakupie za pośrednictwem platformy pieniądze od razu trafiają do sprzedającego na rachunek, który podał przy pierwszej sprzedaży. Dzieje się to automatycznie po odebraniu przesyłki i nie wymaga wchodzenia w linki otrzymane od kupującego.

d324ip5

Serwis podkreśla przy okazji, że adres strony OLX powinien się zaczynać od fraz: "marketplace.olx.pl...", "delivery.olx.pl..." lub "przesylki.olx.pl/".

UOKiK zablokował przejęcie radia Zet. "Naciągany argument, marginalizacja publicznego radia nie jest możliwa"

OLX reklamuje usługę jako najwygodniejszą alternatywę dla zwykłych zakupów, która nie wymaga nawet kontaktu ze sprzedającym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d324ip5

Podziel się opinią

Share
d324ip5
d324ip5