Trwa ładowanie...

Oni nie cierpią na brak pracy i pieniędzy

Rok 2011 będzie należał do fachowców z branży budowlanej i informatyków. Ich wynagrodzenia wzrosną nawet trzykrotnie szybciej niż średnia płaca w gospodarce - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Oni nie cierpią na brak pracy i pieniędzyŹródło: Jupiterimages
d2kp1bb
d2kp1bb

Według ekspertów rynku, z którymi rozmawiała gazeta, stolarze, glazurnicy, tynkarze i zbrojarze mogą w tym roku liczyć nawet na 10-15-procentowe podwyżki płac. Wiąże się to z rosnącym zapotrzebowaniem na pracowników ze strony firm deweloperskich, a także firm, które realizują inwestycje infrastrukturalne finansowane ze środków unijnych.

Dodatkowym bodźcem nakręcającym podwyżki w branży budowlanej będzie otwarcie niemieckiego rynku pracy. Może on wchłonąć 300-400 tysięcy polskich pracowników - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Dziennik dodaje, że na podwyżki mogą liczyć też fizycy, biotechnologowie, inżynierowie budowlani, a przede wszystkim specjaliści od IT, których wynagrodzenia w tym roku wzrosną nawet o 15 procent. Szukają ich nie tylko spółki komputerowe, lecz także firmy handlowe, produkcyjne i finansowe, które rozbudowują swoje działy e-marketingu, e-reklamy czy otwierają sklepy internetowe.

d2kp1bb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kp1bb