Trwa ładowanie...
d2a4qci

Operator ARP nie musi zwracać pomocy publicznej

Częściowa przegrana Komisji Europejskiej przed unijnym Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu w polskiej sprawie.

Share
d2a4qci

Chodzi o decyzję Brukseli sprzed czterech lat nakazującą zwrot rządowego wsparcia przyznanego Hucie Częstochowa. Sędziowie uznali częściowo nieważność tej decyzji i firma Operator ARP nie musi zwracać pomocy publicznej.

Komisja domagała się od polskiego rządu odzyskanie ponad 19 mln zł przekazanych na restrukturyzację Huty Częstochowa, która została zakończona 4 lata temu. Majątek zakładu przejęło wówczas kilka spółek, którym później Komisja nakazała zwrot rządowego wsparcia.

Firmy zaskarżyły tę decyzję do Trybunału, ale dziś zwycięsko z tej potyczki wyszła tylko jedna z nich. To spółka Operator ARP, odpowiedzialna za zarządzanie terenami po Hucie Częstochowa, sprzedaż inwestorom i rozliczenia z wierzycielami.

Sędziowie Trybunału uznali, że Bruksela pomyliła się stwierdzając, że firma w znacznym stopniu skorzystała na rządowym wsparciu. Tłumaczyli, że nie wystarczy sam zakup części majątku Huty, ważny jest moment przejęcia aktywów, a to nastąpiło kilka dni po decyzji dotyczącej pomocy publicznej.

d2a4qci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a4qci
d2a4qci