Trwa ładowanie...

Optymizm strony popytowej nie gaśnie - giełdowy komentarz poranny

Za nami kolejna, udana sesja dla byków. Już nie tylko zatem doszło do negacji poniedziałkowego ruchu spadkowego, ale w popołudniowej odsłonie wczorajszej sesji indeks WIG20 zdołał przedostać się ponad zakres istotnej zapory podażowej: 2349 – 2352 pkt.

Share
Optymizm strony popytowej nie gaśnie - giełdowy komentarz porannyŹródło: Thinkstockphotos
df3woc3

Ponieważ strefa została skonstruowana na bazie projekcji symetrycznego, prospadkowego układu ABCD, jej trwałe przełamanie świadczyłoby o ponadprzeciętnie silnym wzroście presji popytowej.

Odzwierciedleniem tego faktu powinna być kontynuacja ruchu odreagowującego, z możliwością szybkiego przetestowania kolejnego oporu: 2372 – 2379 pkt. I ta kwestia ma w moim odczuciu fundamentalne znaczenie (zresztą poruszałem już ten wątek w swoim wczorajszym komentarzu wideo). Wymieniony węzeł cenowy można bowiem traktować jako istotny filtr dla naruszonego w czwartek oporu: 2349 – 2352 pkt.

Podsumowując, sygnałem uwiarygadniającym inicjatywę kreowaną obecnie przez kupujących byłaby konieczność trwałego przełamania (czyli włącznie z ceną zamknięcia) bariery podażowej: 2372 – 2379 pkt. Niewykluczone, że konsekwencją takiego, korzystnego dla byków przebiegu zdarzeń byłby w najbliższym czasie test poziomu cenowego 2441 pkt., czyli zniesienia 61.8% bessy, zapoczątkowanej 8 września 2014 roku. Intuicyjnie czujemy, że powrót indeksu WIG20 poniżej dolnego ograniczenia naruszonej wczoraj strefy oporu: 2349 – 2352 pkt. nie byłby najszczęśliwszym dla kupujących sygnałem technicznym. Świadczyłby bowiem o wzroście aktywności podaży w dość newralgicznym dla rynku rejonie cenowym (powrócę do tej kwestii w dzisiejszym komentarzu wideo).

df3woc3

Na zakończenie warto jedynie przypomnieć o kluczowym wydarzeniu dzisiejszej sesji, czyli publikacji miesięcznego raportu z amerykańskiego rynku pracy.

Paweł Danielewicz
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/34327/150109_bp.pdf )

df3woc3

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
df3woc3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df3woc3
df3woc3